Do Prešova postúpil DSS Dúha Bardejov

09.07.2012

Lokálne kolo koncertu Krídla túžby v CSS AMETYST v Tovarnom

logo Centrum sociálnych služieb AMETYST (v Továrnom)Koncom júna pripravilo Centrum sociálnych služieb (CSS) AMETYST Tovarné jedno z lokálnych kôl koncertu bez bariér Krídla túžby.  Krídla túžby je regionálna súťaž v sociálnych službách vyhlásená Prešovským samosprávnym krajom pod záštitou predsedu MUDr. Petra Chudíka.

Výzvu zúčastniť sa v druhom lokálnom kole prijalo 10 zariadení sociálnych služieb vrátane CSS AMETYST - Zariadenie pre seniorov Vranov nad Topľou, DSS Dúha Bardejov, DSS Legnava, DSS pri evanjelickej diakonii vo Vranove nad Topľou, DSS Vranov nad Topľou, Zariadenie pre seniorov Čergov Bardejov, Domov pre seniorov Stará Ľubovňa, Integračné zariadenie KOR-GYM Hertník.

Jednotlivé zariadenia sa prezentovali bohatým programom v rôznych žánroch. Výkony súťažiacich kolektívov posudzovala odborná porota, ktorú tvorili poslanec PSK Juraj Kuročka, starosta obce Malá Domaša Jaroslav Makatúrazástupcovia Prešovského samosprávneho kraja. Pozvanie prijali aj honorárny konzul Ukrajiny v SR Stanislav Obickýstarostka obce Tovarné Kvetoslava Mižáková.

Úlohou poroty bolo spomedzi účinkujúcich vybrať jeden zo súťažiacich kolektívov, ktorý sa 18. októbra zúčastní na koncerte bez bariér v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, počas udeľovania ocenení Krídla túžby.

Hostia si videli ukážky ľudových remesiel, ktoré predvádzali samotní prijímatelia CSS AMETYST. O dobrú náladu sa postarala ľudová hudba pod vedením p. Mihaliča v podaní jeho dcéry a žiačok Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie EBG z Humenného.

Víťazom lokálneho kola sa stal Domov sociálnych služieb Dúha Bardejov, ktorému srdečne blahoželáme.

Mgr. Marta Lešková
vedúca sociálneho úseku