Deti maľovali vodný svet

26.06.2012

Energetickému dňu v Starej Ľubovni dominovala voda

Vodná víla Kryon v Starej Ľubovni

V rámci energetického dňa v Prešovskom kraji 20. júna zorganizovala Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni pre deti zaujímavé aktivity.

V tento deň sa na pešej zóne všetko nieslo v znamení vody, aj keď nepršalo. Ľubovnianska knižnica zverila do rúk podujatie vodnej víle Kryon, ktorá bola súčasne aj moderátorkou celého predpoludnia. Energetický deň bol dobrou príležitosťou pre deti, ktoré si mohli zasúťažiť, maľovať vodný svet na chodníku, aj sa dozvedieť niečo zaujímavé a poučné o energii, aj o možnostiach znižovania energetickej spotreby. Podujatie otvoril Ing. Ján Džugan, riaditeľ Slobyterm, ktorý má k energetike profesiou veľmi blízko.

Súčasťou podujatia boli aj dve milé postavičky maskotov reprezentujúcich akciovú spoločnosť Východoslovenská energetika, ktorých verejnosť pozná ako Ela a Neu. Súťažiaci dostali za svoju snahu v súťažiach darčeky, ktoré na podujatie venovala Východoslovenská energetika, a.s.

Stará Ľubovňa 25. júna 2012

(r)