Práve sa nachádzate sa na starom webovom sídle Prešovského samosprávneho kraja po-kraj.sk, ktorý slúži na archívne účely.

Počasie umožnilo využívať cyklotrasu aj milovníkmi bielej stopy

27.01.2012

Cyklotrasa pod Tatrami slúži aj bežkárom

dekoračný obrázok - loga zúčastnených strán

Program cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2007-2013 Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013

Mesto Spišská Belá a Gmina Bukowina Tatrzańska spoločne implementujú projekt Belianske Tatry – Spolu a lepšie WTSL.02.01.00-84-127/08

Novovybudovanú cyklotrasu zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny využívajú môžu od 22. januára využívať aj bežkári.

Veľmi priaznivé snehové podmienky a pravé zimné počasie ostatných dní umožnilo využívať novopostavenú cyklotrasu zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny aj pre milovníkov bielej stopy. Naplnila sa tak jedna z vopred vytipovaných funkcionalít využitia cyklotrasy aj pre pestovanie zimných športov.

Prvá biela stopa sa na cyklotrase objavila už minulý víkend, kedy ju nadšenci tohto zimného športu vytvorili bez pomoci na to určených mechanizmov. Vzhľadom na bohatú snehovú nádielku týchto dní sa cyklotrasa zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny stáva aspoň na pár priaznivých zimných dní skvelou príležitosťou na výlet s rodinami na bežkách.

Mesto Spišská Belá preto pozýva nadšencov bežkovania na návštevu cyklotrasy, ktorá v týchto dňoch ponúka aj túto možnosť zašportovania si. Zároveň zdôrazňuje, že aj v zimnom počasí je potrebné dodržiavať pravidlá bezpečného pohybu na cyklotrase a vzájomného ľudského rešpektu.

Cyklotrasa bola postavená v rámci projektu Belianske Tatry – spolu a lepšie, spolufinancovaného Európskou úniou, z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013.

Spišská Belá 27. januára 2012

Ing. Martin Gallik

Projekt spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013.

Fotogaléria:

Publikované: 27.01.2012 / Aktualizované: 27.01.2012 HoreTlačiť