Cesta fantázie - kreativita mladých grafikov 2012

14.05.2012

Úspech fotografických dizajnérov z Kežmarku

V dňoch 19. – 20. apríla sa zástupcovia Strednej umeleckej školy (SUŠ) v Kežmarku zúčastnili na slávnostnom otvorení a odovzdávaní cien 4. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže Cesty fantázie - kreativita mladých grafikov 2012. Vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo školstva, vedy a výskumu Slovenskej republiky a usporiadateľom Spojená škola v Nižnej.

Do súťaže sa zapojilo 12 stredných škôl umeleckého zamerania z celého Slovenska. Naši študenti z odboru fotografický dizajn z 3. a 4. ročníka získali ocenenia v kategórii fotografia a plagátová tvorba.

V kategórii fotografia sa na 2. mieste umiestnila Martina Jeleňová a na 3. mieste Branislav Babjak, ktorí si osobne prevzali cenu v kultúrnom dome v Nižnej. Naša škola získala aj ďalšie ocenenia. Čestné uznanie v kategórii fotografia - Patrik Gajan, Jakub Cheban, Erik Zeman, Oliver KacvinskýNorbert Milán. Naviac Norbert Milán získal čestné uznanie aj v kategórii plagátová tvorba. Na záver patrí veľké poďakovanie pánovi učiteľovi PaedDr. Ladislavovi Majorošimu, ktorý nám sprostredkúval informácie, na základe ktorých sme mali možnosť zapojiť sa do tejto súťaže.

Kežmarok 14. mája 2012

Martina Jeleňová a Branislav Babjak, 3.B FD