Žiacka konferencia Energia a my

19.05.2011

Konferencia Energia a my v Humennom

V rámci celoeurópskej súťaže pre školy U4energy sa 9. mája na SOŠ obchodu a služieb v Humennom uskutočnila žiacka konferencia Energia a my. Jej úlohou bolo zapojiť žiakov do aktivít prispievajúcich k splneniu európskych cieľov týkajúcich sa klimatických zmien.

Aktivity súťaže sa realizovali počas celého školského roka - najlepší kreslený vedecký vtip o šetrení energiou, projekty zamerané na získavanie elektrickej energie a šetrenie energiou. Najzaujímavejšie práce pod vedením Mgr. Dariny Šamudovskej prezentovali na konferencii Martin Kostilník, Dávid Bazár, Ondrej Turík, Vladislav Čopák II.DS, Cyril Barnišin, Jaroslav Sukeľ I.DS – operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a Andrea Karchová, Nikola Senková I.D – odbor kozmetik. Test o využívaní a šetrení energie v našich domácnostiach pomohol účastníkom odhaliť vlastné nedostatky a rezervy efektívneho využívania energie.

Zaujímavým oživením konferencie boli aj dve tvorivé dielne usmerňované Ing.Fedorcovou a RNDr.Horníkovou - papierové pletenie a servítková technika. Tieto netradičné techniky si mohli účastníci konferencie vyskúšať a získali tak typ na aktívne a zmysluplné využitie voľného času.

Humenné 17. mája 2011

RNDr. Justína Horníková