Veľká noc vo Svidníku

28.04.2011

Veľkonočné sviatky klientov ZpS a DSS vo Svidníku

Príprava a radosť zo Vzkriesenia nášho Spasiteľa v ZpS a DSS

Obdobie pôstu bolo pre nás všetkých duchovnou prípravou, ale zároveň aj očakávaním sviatku všetkých sviatkov – Christovho vzkriesenia.

Práve v takomto duchu prišli 12. apríla potešiť a povzbudiť našich klientov v Zariadení pre seniorov (ZpS) a v domove sociálnych služieb (DSS) členky speváckeho súboru Svidníčanka, spolu s pani Labíkovou, pracovníčkou Podduklianskej knižnice vo Svidníku.

Našich hostí privítala ergoterapeutka Mgr. Daniela Gubová, ktorá všetkým popriala príjemný duchovný zážitok. Zazneli nielen krásne slová, ale aj príjemné melódie piesní, nad ktorými sa zamyslel nejeden z nás. Klienti nešetrili potleskom, na ich tvárach sa vyčaril úsmev a radosť. Po vystúpení sa naši hostia rozpŕchli ku klientom, s ktorými sa tešili zo vzájomného stretnutia a zároveň sa už teraz pripravujú na ďalšiu spoluprácu s naším zariadením. Za to im patrí veľké ĎAKUJEME. Budeme veľmi radi, ak opäť prídu medzi nás a každému rozžiaria tváre svojim programom.

Týmto vystúpením sme zavŕšili obdobie pôstu a zároveň sme sa pripravili na oveľa krajšie obdobie radosti a tešenia sa zo Vzkriesenia nášho Spasiteľa Isusa Christa. Tá radosť prišla... tak ako v každej rodine, aj v tej našej. Síce oveľa početnejšej, ale preto aj radostnejšej. V tejto sviatočnej chvíli prišiel medzi klientov aj pán riaditeľ PaedDr. Štefan Čarný, ktorý sa prihovoril milým slovom a poprial všetkým klientom pokojné a radostné sviatky, plné lásky a duchovnej pohody.

Klientov prišli pozdraviť aj vedúci úseku sociálnej práce Mgr. Dušan Vaňko a ergoterapeutka Mgr. Daniela Gubová. Veľkonočné jedlá posvätil duchovný otec Mgr. Vasil Slivka, ktorý všetkých pozdravil radostným „CHRISTOS VOSKRESE“, ktoré neodmysliteľne patrí k týmto sviatkom. Na čo mu znela odpoveď „VOISTINU VOSKRESE“!

Po posvätení jedál sa konala sviatočná liturgia, ktorú slúžil duchovný otec ThDr. Peter Vansač, PhD.

Po liturgii zavládla pokojná a slávnostná atmosféra víťazstva života nad smrťou, v ktorej si isto každý prial, aby vzkriesený Syn Boží, vstal aj v našich srdciach a aby každý z nás pocítil Jeho nekonečnú lásku.

Svidník 28. apríla 2011

Mgr. Monika Sivíková