V Kodani sa prezentuje 25 študentských diel

22.03.2011

Vranovčania nadviazali spoluprácu s dánskou školou

Slovensko – malá krajina s veľkým srdcom, je názov výstavy portrétov, malieb a figurálnych grafík študentov odboru propagačná grafika, ktorá sa v uplynulých dňoch konala na pôde Chldrens School of Art v Kodani. Výstavu usporiadala Stredná odborná škola (SOŠ) na Ulici A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou v spolupráci s agentúrou Talentované deti Slovenska (TA-DE-S) Gabriely Trebuňákovej a Slovenským veľvyslanectvom v Kodani.

Na podujatí, ktoré je voľným pokračovaním predstavovania mladých slovenských talentov dánskej verejnosti, je vystavených 25 diel študentov propagačnej grafiky a ukážky umeleckého a odevného dizajnu z dielne vranovskej SOŠ. Osobitnú pozornosť vzbudili portréty talentovanej študentky Evy Jenčurákovej, ktoré vynikajú prepracovanosťou detailov, realistickým stvárnením, plastickosťou a technickou dokonalosťou, ako aj portréty slávnych osobností od autora Borisa Kovalíka, študenta SOŠ.

Ako na vernisáži podčiarkla riaditeľka školy umenia Eva Ring a veľvyslanec SR v Dánsku Radomír Boháč, podujatie je nielen inšpiráciou obidvoma smermi, ale aj výbornou príležitosťou rozširujúcou kultúrnu a školskú spoluprácu medzi dvoma školami a našimi krajinami.

Všetci prítomní sa zhodli na tom, že podobné podujatia medzi oboma školami budú pokračovať aj budúcnosti striedavo na pôde oboch škôl, pričom SOŠ vo Vranove nad Topľou, agentúra TA-DE-S a veľvyslanectvo SR v Dánsku budú hľadať aj ďalšie formy prezentácie prác talentovaných študentov SOŠ aj v iných študijných a učebných odboroch.

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na  www.tades.sk.

Ing. Ľubomír Tóth, riaditeľ SOŠ, A. Dubčeka, Vranov nad Topľou
Vranov nad Topľou 22. marca 2011