SOŠ Košická Prešov

Porotcovia ocenili grafickú úpravu

16. ročník celoslovenskej novinárskej súťaže Štúrovo pero 2010

29. - 30. apríl 2011, Krajská knižnica Ľ. Štúra vo Zvolene

Nádejní adepti žurnalistiky- študenti stredných a vysokých škôl Slovenska sa zúčastnili vo Zvolene vyhodnotenia 16. ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže Štúrovo pero 2010 – najprestížnejšieho podujatia svojho druhu na Slovensku, v rámci XXV. Štúrovho Zvolena.

Do súťaže prihlásili stredoškoláci 83 časopisov a vysokoškoláci šesť. S novinárskymi príspevkami súťažilo 48 stredoškolákov so 113 prácami a 21 vysokoškolákov so 70 príspevkami.

Práce hodnotila porota odborníkov zo Slovenského syndikátu novinárov a Katedry žurnalistiky FF UK Bratislava v štyroch kategóriách. Stredoškolské časopisy tvorili 1. kategóriu a samotnému vyhláseniu výsledkov predchádzali besedy a diskusie venované analýze jednotlivých periodík s erudovanými radami ako zvýšiť kvalitu školských časopisov a novinárskych príspevkov.

Časopis POMIMO Strednej odbornej školy Košická 20 v Prešove patril do skupiny periodík, ktoré postúpili v silnej konkurencii medzi možných uchádzačov o umiestnenie.

Porotcovia vyzdvihli predovšetkým grafickú úpravu časopisu, kreatívny rozmer a reportážny charakter množstva podujatí, na ktorých sa študenti školy zúčastňujú, čím v neposlednej miere zvyšujú propagáciu svojej školy a mesta Prešov.

Rady odborníkov zamerané na zvýšenie kvality príspevkov, vytvorenia priestoru na prezentácie vlastných postrehov a názorov študentov školy sú pre redakčnú radu časopisu, ktorá pracovala pod vedením Mgr. Márie Mišíkovej a Mgr. Lenky Vertaľovej, inšpiráciou a výzvou pre zapojenie sa aj do ďalšieho ročníka prestížneho podujatia.

Časopis POMIMO si môžete pozrieť na: https://picasaweb.google.com/casopispomimo

Prešov 3. mája 2011

PhDr. Ľubomíra Bujňáková a žiačka IV.F Michaela Bekešová