Rodinné stretnutie v domove sociálnych služieb vo Svidníku

24.05.2011

Deň matiek v ZpS a DSS vo Svidníku

Mesiac máj evokuje v ľuďoch lásku, vzájomné porozumenie a úctu. Možno práve preto si v tomto mesiaci pripomíname sviatok – DEŇ MATIEK. Pri príležitosti tohto krásneho sviatku, kedy by si každé dieťa, syn, či dcéra mali spomenúť na matkin milujúci úsmev, pohladenie, či pomocnú ruku, sme sa rozhodli 19. mája zorganizovať kultúrne podujatie pre našich klientov a ich príbuzných. Sme veľmi radi, že sa zišli v takom hojnom počte a mohli sme sa spoločne odpútať od svojich každodenných starostí, povinností a našli kúsok voľného času pre tých, ktorí si to cenia a tešia sa z každej minúty so svojimi blízkymi.

Kultúrne vystúpenie našich hostí postupne naberalo na emóciách. Úvodný príhovor a privítanie predniesla Mgr. Miroslava Žiaková, ktorá zároveň prítomných sprevádzala celým programom. V úvode sa predstavila spevácka skupina TRIO, ktorá nás pobavila nielen poučným a humorným hovoreným slovom, ale aj dojímavými piesňami. Svojím vystúpením nás potešil aj spevácky súbor SVIDNÍČANKA, pri ich piesňach si nejeden z nás začal pospevovať. Na rad prišli mladší – dievčatá zo ZŠ na Ul. 8. mája vo Svidníku, ktoré svojimi zvučnými hláskami rozochveli a rozveselili celú sálu.

Na záver stretnutia vystúpili so svojím programom naši klienti, ktorých sprevádzali Mgr. Daniela Gubová a Mgr. Jana Miščíková. Hoci išli s malou dušičkou, odchádzali naopak s úsmevom a spokojnosťou na tvári. Zaspievali ľudové piesne, ktoré sú ich srdciam najbližšie. Nechýbala ani vlastná tvorba našej klientky pani Terézie Šmajdovej, ktorej slová dojali nejedného z nás. Nakoniec nás potešila skupina TRIO, ktorá nám darovala svoje nové CD, za čo im vrúcne ďakujeme.

Vážme si preto krásne chvíle, ktoré môžeme prežiť so svojimi blízkymi a neodkladajme to len na jeden deň v roku, ale snažme sa nezabúdať jeden na druhého, lebo láska k blížnemu je to najkrajšie, čo človek človeku môže dať.

ZpS a DSS vo Svidníku

Fotogaléria: