Prvé miesto za divé maky

21.04.2011

Mladý tvorca 2011: TOP výrobok je zo SOŠ A. Warhola Medzilaborce

Stredná odborná škola A. Warhola Medzilaborce úspešná v Nitre

Od 14. do 16. apríla sa v Nitre konala predajná výstava výrobkov žiakov stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania Mladý tvorca 2011.

Súčasťou výstavy sú aj súťaže, ktoré preverujú pripravenosť žiakov pre trh práce a odbornú úroveň pedagogických zamestnancov. Žiaci súťažia o cenu TOP VÝROBOK a pedagogickí zamestnanci o Cenu za inováciu a technickú tvorivosť.

Stredná odborná škola Andyho Warhola Medzilaborce sa zapojila do žiackej súťaže o získanie ocenenia TOP VÝROBOK. Do súťaže boli prihlásené tri výrobky. Veľmi nás potešilo, že všetky zožali úspech.

• V kategórii č. 6 (výrobky z tkanín a pletenín) veľkú pozornosť upútal výrobok DIVÉ MAKY – inšpirácia Andym Warholom, ktorý získal najvyššie ocenenie vo svojej kategórii, a to 1. cenu TOP VÝROBOK.
  • V kategórii č. 7 (chémia, farmaceutický priemysel, polygrafia, papiernictvo, sklárstvo) súťažil výrobok EKOMÓDNE VARIÁCIE. Módne doplnky vyrobené z papiera získali diplom TOP výrobok (získali viac ako 80 bodov).
  • V kategórii č. 9 (umelecké spracovanie výrobkov z dreva) zaujal výrobok BOZK 1 a BOZK 2. Krásne drevené sošky získali nielen diplom TOP výrobok, ale aj mimoriadne ocenenie hejtmana kraja Vysočina z ČR, ktorý mimo súťaž oceňoval zaujímavé výrobky na výstave Mladý tvorca 2011.

Verejnosť zaujal aj náš výstavný stánok inštalovaný v duchu inšpirácií Andyho Warhola. Pútala jeho farebnosť a rozmanitosť vystavených výrobkov, ktoré prezentovali prácu žiakov v jednotlivých odboroch, originálnosť riešenia, účelnosť a funkčnosť výrobku, kompozičná vyváženosť, vhodnosť použitého materiálu a praktické použitie. Keďže sa výstava konala takpovediac v predvečer veľkonočných sviatkov, pozornosť mnohých návštevníkov vzbudzovali aj typické kraslice z našej rusínskej oblasti.

Už 19. ročník výstavy sa konal pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Usporiadateľmi boli Združenie pre rozvoj stredného odborného vzdelávania so sídlom v SOŠ strojárskej Šurany a Nitriansky samosprávny kraj v súčinnosti so všetkými samosprávnymi krajmi.

Môžeme konštatovať, že výstava Mladý tvorca 2011 bola pre našu školu opäť úspešná. Veríme, že týmto smerom sa bude aj naďalej uberať tvorivá práca našich žiakov a pedagógov.

Medzilaborce 20. apríla 2011

Ing. Michal Repčik