Program Talenty novej Európy umožní nové kolekcie i štúdium

11.04.2011

Grant 1 000 eur pre talentovanú študentku zo Svidníka

Študentka 3. ročníka odboru odevný dizajn Lucia Krosnerová z Bardejova, ktorá študuje na Strednej priemyselnej škole odevnej (SPŠO) vo Svidníku, získala finančný grant určený na podporu talentovaných mladých ľudí v Bratislave.

Stredoeurópska nadácia CEF (Central European Foundation) a Slovnaft, a. s., jej v rámci 4. ročníka programu Talenty Novej Európy schválila finančný grant, o ktorý sa uchádzala na základe svojich výsledkov a na základe popredných umiestnení v celoslovenských i v medzinárodných súťažiach v oblasti odevného dizajnu, i na základe samotnej vlastnej prezentácie.

Nakoľko SPŠO vychováva a podporuje talentovaných študentov prostredníctvom rôznych projektov i grantov, aj Lucia získala podporu školy, aby mohla svoj tvorivý potenciál rozvíjať ďalej. Kladný záverečný verdikt odbornej poroty pre Luciu sme neskromne očakávali, hoci konkurencia talentovaných mladých ľudí bola veľmi silná. Lucii a jej práci sme verili a tešíme sa z toho, že jej grant bol schválený nielen v požadovanej finančnej čiastke 800 eur, ale naviac jej bola táto finančná čiastka navýšená o 200 eur, takže celková suma získaného grantu je 1 000 eur. Práve zvýšená čiastka je viazaná na konkrétny cieľ - študijný konzultačný program u bratislavskej vysokoškolskej výtvarníčky Ilony Németh, ktorá jej umožní absolvovať odbornú prípravu na vysokoškolské štúdium odevného dizajnu. Takáto možnosť je unikátna a nenaskytá sa každý deň.

Okrem toho väčšia časť časť grantu (800 eur) bude poukázaná na realizáciu ďalších kolekcií, ktoré Lucia pod hlavičkou SPŠO v nasledujúcich mesiacoch ešte zrealizuje. Má tak ďalšiu možnosť pracovať so svojimi nápadmi, kvalitnými materiálmi a rozvíjať svoj talent, ktorý jej otvára možnosti ďalšej realizácie do budúcnosti.

Svidník 8. apríla 2011

(spšo)