Prešovská súťaž 2011 – „Ballast“

18.01.2011

Literárna súťaž krátkych poviedok v nemeckom jazyku

Prešovská súťaž krátkych poviedok – Prešover Kurzgeschichtenwettbewerb – je literárna súťaž v písaní poviedok v nemeckom jazyku a tohto roku je to už jej tretí ročník. Usporiadateľom sú lektoráty Inštitútu germanistiky Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove v spolupráci s Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Goetheho inštitútom v Bratislave, Rakúskym kultúrnym fórom Bratislava, Österreichischer Austauschdienst (ÖAD) a Veľvyslanectvom Spolkovej republiky Nemecko Bratislava.

Cieľ súťaže

Cieľom súťaže je podporiť nemecký jazyk na Slovensku, predovšetkým jeho nenútené umelecké využitie medzi mladými ľuďmi. Súťaž má dve kategórie: prvá je určená žiakom základných a stredných škôl, druhá študentom vysokých škôl. Zaslané príspevky hodnotí komisia, ktorú tvoria medzi inými rakúski, nemeckí a slovenskí spisovatelia, kultúrni predstavitelia a lektori. Jednotliví výhercovia získavajú hodnotné vecné ceny a výherné príspevky sú taktiež každoročne knižne publikované.

Téma roka 2011

Súťažnou témou tohto roka je „Ballast“. Porotcami budú okrem iných i významní spisovatelia Gabriele Wohmannová, Martin Leidenfrost a Michal Hvorecký.

Ďalšie informácie

• V roku 2010 sa na súťaži zúčastnilo 85 žiakov a študentov z celého Slovenska. Veľmi by nás potešilo, keby ich tohto roku bolo ešte viac. Na výhercov čakajú zaujímavé ceny v celkovej hodnote približne 8000 € - prvými cenami sú plne hradené letné pobyty v Nemecku.
  • Súťaž začína 15. januára, texty je možné zasielať do 31. marca 2011.
  • Bližšie informácie o súťaži (predovšetkým v nemeckom jazyku) nájdete na stránke: http://www.ff.unipo.sk/ig/ballast

Kontakt na organizátorov:

• Christian Irsfeld, M.A. (irsfeld@unipo.sk)

Publikované: 18.01.2011 / Aktualizované: 18.01.2011 HoreTlačiť