IJSO 2011

15.03.2011

Medzinárodná olympiáda mladých vedcov z fyziky, chémie a biológie

logo súťaže

V uplynulých dňoch bola na portáli súťaže http://www.ijso.sk spustená registrácia do aktuálneho ročníka IJSO 2011.

Medzinárodná olympiáda mladých vedcov (IJSO) je súťaž z fyziky, chémie a biológie určená pre žiakov do 16 rokov.

Zapojiť sa môžu všetci žiaci, ktorí

• v roku 2011 ešte nedosiahnu vek 16 rokov (narodení po 1. 1. 1996)
  • a študujú na základnej alebo strednej škole.

Súťaž každoročne vyhlasuje Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR a jej organizovaním je poverená IUVENTA.

Žiaci musia preukázať vedomosti zo všetkých troch oblastí, čím je táto súťaž osobitá. Na druhej strane je odmenou možnosť reprezentovať Slovensko na medzinárodnom kole, ktoré sa bude konať v decembri 2011 v svetoznámom juhoafrickom letovisku Durban.

Harmonogram výberového procesu na IJSO 2011:

• 15. 2. 2011 - zverejnenie domáceho experimentu
  • 21. 3. 2011 - odovzdanie riešení domáceho experimentu
  • 6. 4. 2011, 10:00 - 12:00 - test (cez Internet), najlepších 30 - 40 žiakov (z experimentu a testu) postupuje na sústredenie
  • 18. -20. 5. 2011 - prvé výberové sústredenie (asi 10 najúspešnejších postupuje)
  • 21. - 23. 9. 2011 - druhé výberové sústredenie - zostavenie 6 členného reprezentačného tímu
  • 1. - 10. 12. 2011 – medzinárodné kolo IJSO, Durban, Juhoafrická republika

Registrácia žiakov:

Do súťaže sa prihlasujú žiaci individuálne vyplnením prihlasovacieho formuláru na portáli súťaže http://www.ijso.sk.

Po zaregistrovaní sa sprístupní možnosť stiahnuť zadanie zaujímavého domáceho experimentu a neskôr aj možnosť vyplniť test (cez Internet).

Na prvé sústredenie pozveme najlepších riešiteľov experimentu, najlepších riešiteľov testu a taktiež žiakov, ktorí dostali najviac bodov v súčte. Zapojenie sa do riešenia testu teda nie je podmienené odovzdaním experimentu a naopak. Ak však žiak urobí obe časti (experiment aj test), jeho šance na postup sa podstatne zvýšia.

Registrácia učiteľov:

Do súťaže sa môže prihlásiť aj učiteľ (uvedie svoje meno a školu) a stiahnuté zadanie domáceho experimentu môže rozdať žiakom. V takomto prípade prosíme uviesť v prihlasovacom formulári, približne koľkým žiakom bude zadanie domáceho experimentu rozdané. Jednotliví žiaci sa budú musieť zaregistrovať najneskôr pri odosielaní riešenia domáceho experimentu.

Publikované: 15.03.2011 / Aktualizované: 13.06.2011 HoreTlačiť