Môj nápad pre región

25.05.2011

Žiačky Strednej odbornej školy v Snine postúpili na celoslovenskú súťaž cestovného ruchu.

Dňa 17. 5. 2011 sa žiačky druhého ročníka obchodnej akadémie SOŠ Snina zúčastnili súťaže Môj nápad pre región organizovanej spoločnosťou Junior Achievement Slovensko v Prešove. V limite 10 minút mali súťažiaci možnosť prezentovať svoj nápad, potom nasledovali otázky poroty. Odborná porota zložená zo zástupcov CK a zástupcu Slovenskej agentúry pre CR hodnotila hlavne komunikačné schopnosti súťažiacich, ich pohotové reakcie na položené otázky, reálnosť a realizovateľnosť nápadu.

V silnej konkurencii žiakov stredných škôl z Prešovského a Košického kraja obsadila žiačka Štefánia Bandžaková, II.OA druhé miesto. Jej nápad sa týkal tradičnej keramickej výroby. Zámerom bolo zviditeľniť prostredníctvom propagačných materiálov žiakov školy prácu pani Ferkovej, ktorá sa ako jediná v Snine venuje tejto činnosti 14 rokov a vyrába naozaj zaujímavé a rozmanité predmety z hliny.

Veronika Henyigová II.OB získala tretie miesto svojou prezentáciou Hviezdy najtmavšej noci. Cieľom jej práce je, okrem iných aktivít, zorganizovať výlet do Kolonice s pozorovaním nočnej oblohy.

Zaujímavé, ale aj náročné na tejto súťaži je to, že tieto nápady sa musia aj reálne uskutočniť. Ich realizácia a výstupy budú prezentované na celoslovenskej súťaži Môj projekt pre región, 21. júna 2011 v Banskej Bystrici. Tak im držme palce, aby čo najúspešnejšie reprezentovali východ Slovenska.

Fotogaléria:

Publikované: 25.05.2011 / Aktualizované: 25.05.2011 HoreTlačiť