MLM 2011 - Vranov nad Topľou

SOŠ, A. Dubčeka, Vranov získala tri ceny v súťaži Módna línia mladých 2011

Tri módne ceny pre Vranov

Úspechy Vranovčaniek v súťaži Módna línia mladých 2011

V piatok 8. apríla 2011 pokračoval zber ocenení pre Strednú odbornú školu, A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou. V Prešove sa konal v dome kultúry Čierny orol už šiesty ročník veľkolepej celoslovenskej súťaže mladých módnych návrhárov. s medzinárodnou účasťou dvoch stredných škôl z Čiech a jednej z Maďarska.

Súťažná prehliadka sa konala pod záštitou PSK. Jej usporiadateľom bola SOŠ podnikania v Prešove.

Mladí návrhári predstavili publiku aj odbornej porote svoje modely v ôsmich kategóriách. Prítomným bolo po zhliadnutí jednotlivých modelov jasné, že všetci si dali záležať na príprave modelov, prejavili veľkú dávku kreativity a dokázali zladiť materiály aj farebnosť s nositeľnosťou a vniesli do toho kus svojho ja. Diváci mohli vidieť 144 kolekcií a vyše 400 modelov v ôsmich kategóriách. SOŠ, A. Dubčeka mala zastúpenie v 6 kategóriách a prezentovala sa 9 kolekciami.

Študenti SOŠ, A. Dubčeka svoju snahu zavŕšili aj ziskom troch ocenení:

• V kategórii Zvrchníky si 1. miesto odniesla študentka SOŠ Marta Žolnová s kolekciou modelov pod názvom Biela a hnedá, ktorú pripravovala pod odborným dohľadom Ing. Evy Pavlečkovej.
  • V kategórii Športové odevy 2. miesto získala študentka Lenka Vojtková s kolekciou Sport Line. Pripravovala ju pod odborným dohľadom Bc. Dariny Jurkaninovej.
  • V kategórii Vychádzkové odevy tretie miesto získala autorka Mária Valčová s kolekciou Florissima pod vedením Mgr. Ľubky Sipskej a Bc. Darinky Jurkaninovej.

Táto kolekcia uzavrela „medailovú“ zbierku úspechov z tohto podujatia pre SOŠ na Ulici A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou.

Menovaným patrí poďakovanie za reprezentáciu školy a úprimné blahoželanie k dosiahnutému umiestneniu.

Ing. Ľudmila Vagaská
zástupkyňa riaditeľa pre PV