Jesenné športové hry v Spišskej Starej Vsi

07.10.2011

Športové zápolenie klientov Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Spišskej Starej Vsi

Ranné hmly a príroda popretkávaná pavučinkami sprevádzajú babie leto ako predzvesť jesene. Ta pomaly, ale isto prišla aj k nám do Spišskej Starej Vsi. Ranné hmly a chlad cez deň ešte vystrieda príjemné slnečné počasie. Využili sme ho na športové popoludnie, ktoré sa konalo 27.09.2011 v záhrade nášho Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Spišskej Starej Vsi. Bolo o to príjemnejšie a viac slnečné, lebo si k nám prišli zasúťažiť aj hostia - žiaci Základnej školy v Spišskej Starej Vsi.

Športové zápolenie seniorov pod vedením sociálnej pracovníčky Mgr. Fröhlichovej a žiakov ZŠ po vedením učiteľky Mgr. Krišákovej sa začalo spoločnou rozcvičkou. Po nej nasledovali športové disciplíny, na ktorých sme sa podieľali spoločne s deťmi.

Spoločné športové disciplíny:

1. „Loptičky šup do košíka“ – seniori hádzali a deti chytali loptičky do košíka.
    2. „Starostlivé kačičky“ – deti viedli našich seniorov pomedzi kuželky, išli kačacím krokom a za ruku držali seniora.
    3. „Balónová kytica“ – fúkanie balónov, z ktorých sme si urobili krásnu farebnú kyticu. Tá zdobila našu terasu ešte niekoľko dní.
    4. „Hopi hop“ – skákanie cez lano. Seniori točili lano a deti preskakovali, ba našli sa aj takí seniori ktorí si to vyskúšali.
    5. „Preťahovanie lana“.

Medzi jednotlivými disciplínami boli krátke prestávky, ktoré sme si spríjemnili spevom a hudbou. Deti nám zarecitovali aj zaspievali. Samozrejme nechýbalo aj občerstvenie. Nakoniec nasledovalo vyhodnotenie. Sociálna pracovníčka nám všetkým poďakovala za účasť na športových hrách a vyhlásila víťazov. Víťazmi sme boli všetci mi seniori preto, že sme to zvládli, a žiaci preto lebo prišli medzi nás. Všetci sme boli odmenení medailou.

Športový deň sa vydaril. Hoci vo vzduchu už cítiť jeseň nám bolo príjemne. Pri srdci nás hrial dobrý pocit, z príjemne prežitého popoludnia. Deti priniesli medzi nás radosť, mladistvý elán a anjelské úsmevy. A už teraz sa tešíme na ďalšie športové stretnutie s nimi.

„Ľahšie sa znáša staroba a jej útrapy keď pri sebe cítite lásku mladých ľudí a detí.“

Prijímateľka sociálnych služieb
Mgr. Krišandová M.