Jedinečný lexikón cyklotrás

Cyklisti zmapovali Prešovský kraj

logo PSK logo projektu PION

logo - Európska únia Európsky fond RR

Nadšenci cykloturistiky v Prešovskom kraji sa majú na čo tešiť. Prešovská nezisková organizácia Know how vydala Lexikón cyklotrás Prešovského kraja. Kniha, ktorá má 112 strán, vyšla v náklade 500 kusov. Záujemcovia si ju môžu pozrieť, prípadne stiahnuť na webovej stránke PSK – www.po-kraj.sk.

Lexikón bol už prezentovaný odbornej a laickej verejnosti, pričom sa stretol s veľkým záujmom.

Publikácia mapuje 85 cyklotrás v kraji. Jednou z najdlhších je Karpatská cyklistická cesta, ktorá prechádza okresmi Prešov, Bardejov a Svidník a má dĺžku 121,5 km. Lexikón mapuje všetky typy trás, či je to Hrebeňovka Spišskej Magury v Pieninách pre horských cyklistov, Tatranská magistrála pre cestných cyklistov, alebo MTB Alžbeta pre horských cyklistov v Slánskych vrchoch.

Projekt Lexikón cyklotrás Prešovského kraja bol realizovaný v rámci Programu cezhraničnej spolupráce PL-SR 2007-2013. Celkový rozpočet projektu dosahuje takmer 50 000 eur.

Ako konštatuje Dušan Beňa z neziskovej organizácie, „veríme, že lexikón prispeje k rozvoju cykloturistiky v našom kraji a zintenzívni spoluprácu aj s partnerskými organizáciami v poľskom prihraničí.“ Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2007 – 2013.

(r)

Prešov 30. marca 2011