DOD na SOŠ A. Dubčeka

14.10.2011

Deň otvorených dverí na SOŠ, A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou

Deň bol tradičný i výnimočný

Na Strednej odbornej škole (SOŠ), A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou sa 6. októbra uskutočnil deň otvorených dverí. Jeho hlavným cieľom je predstaviť SOŠ, jej činnosť, vybavenosť, úspechy a prácu jej študentov a to hlavne žiakom končiacich ročníkov, ktorí sa rozhodujú kam po skončení ZŠ.

Tradičnosť dňa otvorených dverí na SOŠ, A. Dubčeka spočíva v tom, že tento rok sme organizovali už 17. ročník stále úspešného podujatia. Zúčastnilo sa ho okolo 730 žiakov základných škôl z okresu Vranov, ale aj široká verejnosť.

Výnimočnosť 17. ročníka dňa otvorených dverí SOŠ je, že sme na pôde našej školy mohli prijať vzácnu návštevu - veľvyslankyňu Dánskeho kráľovstva, pani Anitu Hugau. Návšteva sa uskutočnila aj na základe pomoci agentúry TA-DE-S (talentované deti Slovenska﴿, ktorá už v minulom školskom roku bola nápomocná pri zorganizovaní výstavy umeleckých prác študentov našej školy na umeleckej škole v Kodani.

Pani veľvyslankyňa prešla a pozrela si všetky výstavky a program, ktoré sú už tradične prezentované počas dňa otvorených dverí . Vyjadrila spokojnosť a prekvapenie z množstva a rôznorodosti aktivít našich študentov. Z jej vyjadrení vyplynulo, že sa u nás cítila veľmi dobre, výstavky, ktoré boli zamerané na Dánske kráľovstvo, jej pripomenuli domov, za čo aj poďakovala. Skonštatovala, že všetci naši študenti aj zamestnanci venujú práci v škole všetko, čo dokážu, že pracujú s entuziazmom a láskou, popriala nám úspechy a aj napriek nie príliš priaznivej situácii v školstve, aj ďalšie inšpirácie a veľa chuti a nových nápadov.

Pre SOŠ, A. Dubčeka bol tento deň otvorených dverí aj dňom, ktorý potvrdil, že jej smerovanie je správne, je potrebné hľadať nové možnosti spolupráce aj prezentácie.

Všetkým, ktorí sa na príprave tohto úspešného dňa zúčastnili ďakujeme.

Vranov nad Topľou 14. októbra 2011

Ing. Ľudmila Vagaská
zástupkyňa riaditeľa SOŠ pre praktické vyučovanie

Fotogaléria:

Publikované: 14.10.2011 / Aktualizované: 19.01.2012 HoreTlačiť