Turné Úradu na ochranu osobných údajov po samosprávnych krajoch

Predsedníčka ÚOOÚ Soňa Pötheová diskutovala s predsedom PSK Milanom Majerským

Samospráva

V rámci svojho turné po samosprávach zavítala delegácia Úradu na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) 11. septembra aj na Úrad Prešovského samosprávneho kraja.

Delegácia v zložení predsedníčka Soňa Pötheová, riaditeľka Jana Haraszti, riaditeľka odboru  právnych služieb Katarína Vydarená a Tamara Valková sa stretli v spoločnej diskusii na tému ochrany osobných údajov s predsedom PSK Milanom Majerským a ďalšími zástupcami Úradu PSK.

Stretnutie prebiehajúce v dopoludňajších hodinách sa nieslo v duchu oboznamovania sa s najproblematickejšími témami oblasti ochrany osobných údajov . V popredí bolo riešenie a zabezpečovanie informačnej povinnosti v súvislosti s ochranou osobných údajov na školách a tiež v ostro sledovanej oblasti kamerových systémov. Vyjadrili sa aj k téme informačnej povinnosti ako takej, k otázke týkajúcej sa zákona o slobodnom prístupe k informáciám v súvislosti so Zákonom č. 18/2018 Z.z o ochrane osobných údajov a k téme kontrahovania zodpovednej osoby a jej skutočnej zodpovednosti.

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
tel: 051/7081 135