Príprava študentov na trh práce

Odborná konferencia

Regionálny rozvoj

Prešovský samosprávny kraj dnes (21.1.) v priestoroch Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove organizuje odbornú konferenciu pod názvom Stredné odborné školstvo – hybná sila rozvoja regiónu.

Jej hlavným cieľom je vytvoriť  aktívnu diskusnú platformu stredných odborných škôl a všetkých zainteresovaných partnerov pre odborné vzdelávanie v Prešovskom samosprávnom kraji.

Konferencie sa zúčastňujú zástupcovia stredných škôl, podnikateľského, verejného sektora i experti Svetovej banky. Závery z prezentovaných informácií, panelovej diskusie, výstupy z práce fokusových skupín k téme zlepšenia kvality v odbornom vzdelávaní budú zdrojom cenných informácií pre formulovanie stratégií a opatrení, ktoré majú pomôcť kontinuálne rozvíjať Prešovský región.

Podobné odborné fórum sa uskutočnilo v októbri minulého roka so zástupcami firiem a zamestnávateľov z regiónu, ktoré sa venovalo analýze situácii v súvislosti s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily, ale aj s potrebou spolupráce so strednými školami, ktoré by im mali túto kvalifikovanú silu pripravovať.

Stretnutie sa realizuje v rámci iniciatívy Catching-up Regions pre tzv. dobiehajúce regióny, ktorú implementuje Svetová banka, Prešovský samosprávny kraj, Európska komisia v spolupráci s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Odborné vzdelávanie a zosúladenie požiadaviek s trhom práce je jedným zo štyroch komponentov iniciatívy. V rámci Catching-up Regions sa v kraji hľadajú riešenia aj pre zlepšenie energetickej efektívnosti budov, využívanie geografického informačného systému a zvýšenie výkonnosti v oblasti cestovného ruchu.

Publikované: 08.01.2019 / Aktualizované: 14.05.2019 HoreTlačiť