Zamestnanci Úradu PSK absolvovali Kurz prvej pomoci

Kurzom získavame potrebnú zručnosť a najmä odvahu správne zakročiť

Zdravotníctvo

V spolupráci s členmi Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov sa 5. decembra na pôde Úradu Prešovského samosprávneho kraja zrealizoval Kurz prvej pomoci (KPP) pre jeho zamestnancov. V roku 2020 chce Úrad PSK – Odbor zdravotníctva v trende zabezpečenia KPP pokračovať ďalej, nakoľko jeho absolvovanie má zmysel a je život rozhodujúce.

„Zamestnanci Úradu PSK sa celý svoj život vzdelávajú v zručnostiach a schopnostiach a my chceme rozšíriť tieto ich zručnosti aj o Kurz poskytovania prvej pomoci, resp. neodkladnej podpory životných funkcií,“ priblížila vedúca Odboru zdravotníctva PSK Lýdia Budziňáková. Zároveň vyzdvihla dôležitosť KPP, ktorý môže každý z nás využiť nielen v práci, ale aj v súkromí a jeho absolvovaním nadobudnúť istotu, že v prípade potreby zakročí včas a správne. Situácia, kedy je nutná naša okamžitá pomoc, môže totiž nastať kedykoľvek a kdekoľvek.

„Školenie KPP u nás vykonávajú ľudia z praxe, ktorí sú členmi Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov. Vedú teoretickú časť, no zamestnancov pripravujú aj v praktickej časti ukážkou zručností na figurínach či ukážkou používania defibrilátorov. Tí sú tak na situáciu, v ktorej je potrebné využiť zručnosti KPP, pripravení dostatočne na to, aby vedeli reagovať rýchlo a nestratili duchaprítomnosť,“ upresnila Budziňáková.

Kurz prvej pomoci hradí zamestnancom Úradu PSK jeho zamestnávateľ, v roku 2020 sú v pláne ďalšie termíny jeho absolvovania.

Publikované: 21.03.2019 / Aktualizované: 28.01.2020 HoreTlačiť