V Poprade sa konala medzinárodná konferencia Cyklotrasy a ich rozvoj

Priblížila trendy a inovácie pre turizmus a cyklotrasy

Región

V kongresovej sále AquaCity v Poprade sa 17. októbra konala medzinárodná konferencia  „Cyklotrasy a ich rozvoj“ . Zamerala sa na cyklotrasy v horských oblastiach a  jej cieľom bolo nechať sa inšpirovať príkladmi dobrej praxe a novými trendmi v cykloturizme.

Cykloturizmus je najrýchlejšie sa rozvíjajúca oblasť cestovného ruchu. A cyklotrasy ako turistický produkt i alternatívna doprava výraznou mierou ovplyvňujú turistov a podpisujú sa pod podporu podnikateľských aktivít či rozvoj remesiel. Sprístupňujú prírodné, historické a kultúrne dedičstvo regiónov a vytvárajú ideálne podmienky pre cezhraničnú spoluprácu. V neposlednom rade motivujú k zdravému životnému štýlu.

Aj v tomto duchu sa niesla zmieňovaná konferencia, na ktorej odborníci konkrétnejšie diskutovali na témy aktuálneho stavu cyklomobility na Slovensku, horských trás pod Tatrami, cyklosiete v Prešovskom kraji vrátane cezhraničných slovensko-poľských trás či nabíjacej infraštruktúry. Predstavili trendy a inovácie pre turizmus a cyklotrasy i vízie spolupráce.

Konferenciu s úvodným slovom otvárali primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš a riaditeľ Úradu PSK Bystrík Mucha. Sprevádzali ňou obchodný radca Rakúskeho veľvyslanectva v Bratislave Hans Christian Kügerl, vedúci E-mobility ZSE Drive Radoslav Markuš, cyklokoordinátorka PSK Viera Šťupáková, predseda Združenia pre rozvoj horskej cyklistiky, o.z Spišská Belá Martin Siska, riaditeľka EZUS Aginieszka Pyzowska a predseda Zhromaždenia EZUS Štefan Bieľak. Prednášajúcimi boli tiež riaditeľka Tatrzańskej Agencje Rozwoju Promocji i Kultury Helena Buńda, riaditeľ Centra rozvoja turizmu PSK pre oblasť Vysokých Tatier Milan Hagovský, manažér strediska Szczyrk Enduro Trails by TREK Michał Słowioczek, starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bak a podpredseda predstavenstva Prešovskej RK SOPK Jozef Hrobák.

Informačno-poradenské centrum pre EŠIF

Sekretariát: 051 / 70 81 113-115

E-mail: ipc@vucpo.sk

Konzultačné hodiny

Pondelok: 7:30 – 15:00

Utorok:     7:30 – 15:00

Streda:     7:30 – 15:00

Štvrtok:    7:30 – 15:00

Piatok:     7:30 – 15:00

Osobné konzultácie je potrebné si vopred dohodnúť telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu.

Publikované: 07.02.2019 / Aktualizované: 18.10.2019 HoreTlačiť