Stretnutie českých a slovenských županov

Zasadnutie Rady Asociácie krajov ČR a SK8

Cezhraničná spolupráca

V Českom Krumlove sa 23. - 24. mája uskutočnilo historicky prvé spoločné stretnutie slovenských županov Združenia samosprávnych krajov SK8 a českých hajtmanov Asociácie krajov ČR (AK ČR).

Stretnutia sa zúčastnil aj predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Spoločné stretnutie sa nieslo v duchu otvorenej diskusie a hľadania vzájomnej partnerskej spolupráce oboch strán. V otvorenej živej diskusii prebehla výmena informácií týkajúcich sa problematiky rozdelenia a rozsahu kompetencií vedenia krajov a ich úradov v ČR i SR, sociálnych služieb a sociálnych programov, dopravy, školstva, zdravotníctva, životného prostredia a prípravy ďalšieho spoločného stretnutia na Slovensku.

Ako uviedol predseda PSK, zdieľanie skúseností a riešenie problémov v daných oblastiach môže byť začiatkom rozvoja úspešnej vzájomnej spolupráce, ktorá prispeje k rozvoju a zlepšeniu života v krajoch na oboch stranách a k ich posunu vpred.

Publikované: 08.01.2019 / Aktualizované: 31.05.2019 HoreTlačiť