Privítanie detí z OZ Športom k radosti na Úrade PSK

Predsedovi Milanovi Majerskému predstavili svoje športové úspechy

Sociálne služby

Na Úrad Prešovského samosprávneho kraja zavítali 27. augusta 2019 deti z Občianskeho združenia Športom k radosti – Samuel, Klára, Damián, Martin, Miriam a Lukáš, ktoré sprevádzala jeho predsedkyňa združenia Monika Brillová. Prišli sa podeliť so svojimi úspechmi, zážitkami a dojmami zo svetových súťaží.

Súčasťou stretnutia s predsedom PSK Milanom Majerským bolo prezentovanie úspechov detí na uplynulých športových podujatiach  - Prvej Onko lige vo Varšave, odkiaľ si priniesli zlato a striebro a na Svetových hrách víťazov 2019 v Moskve, kde získali 6 zlatých, 5 strieborných a 4 bronzové medaily. Pri tejto príležitosti predsedkyňa OZ Športom k radosti M. Brillová predsedovi podarovala športový dres ako osobné poďakovanie krajskej samospráve za podporu športových aktivít združenia na zmieňovaných podujatiach.

M. Majerský vyzdvihol nielen úspechy, ale aj bojovnosť detí a pripomenul, že sú príkladom pre nás všetkých a zvlášť pre ostatné, ktoré by mohli športovať a nešportujú aj napriek tomu, že na to majú omnoho viac predpokladov ako dievčatá a chlapci zo združenia. „Šport je víťazstvo nie nad druhým, ale nad sebou samým,“ poznamenal smerom k prítomným deťom, ktoré na rôznych športových súťažiach doslova prekonávajú svoje hranice a možnosti.

OZ Športom k radosti vzniklo v roku 2017, jeho členovia však v tejto oblasti aktívne pôsobia už niekoľko rokov. Cieľom združenia je pomáhať rodinám detí po onkologickej liečbe a spoločne tráviť čas rôznymi športovými aktivitami. Tie prinášajú deťom a ich rodinám radosť, motivujú k športu a sú silným momentom pre získavanie nových skúseností  a zažívanie nezabudnuteľných zážitkov aj mimo hraníc našej krajiny.

Odbor sociálnych vecí a rodiny

Sekretariát: 051 / 70 81 602

E-mail: socialny@psk.sk