Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Prešovský kraj láka na návštevu fanúšikov hokeja

Prešovský kraj pozýva hokejových fanúšikov spoznávať svetové unikáty

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska

PREŠOV (9. 5. 2019) –  Fanúšikovia hokejových majstrovstiev v Košiciach získajú tipy na výlety v Prešovskom kraji. Počas fandenia svetovému hokeju sú pozvaní spoznať svetové unikáty.

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska pripravila pre hokejových fanúšikov propagačné brožúry s tipmi na výlety v Prešovskom kraji. Brožúry sú distribuované v ubytovacích zariadeniach – hoteloch a penziónoch v Košiciach, Prešove a okolí. Fanúšikovia ich tiež nájdu na košickom letisku, na infobodoch, vo fan zóne v Košiciach a počas vybraných dní aj vo fan zóne v Poprade.

Návštevníci hokejových majstrovstiev získajú informácie o tom, kde stráviť voľný čas mimo zápasov. Pozývame ich pozrieť si nielen svetový hokej, ale aj  objaviť svetové unikáty, ktoré ponúka Prešovský kraj. V brožúre nájdu tipy na výlety, vrátane informácií o vzdialenosti výletov. Brožúra ich naviguje aj priamo na internetovú stránku severovychod.sk, kde nájdu ďalšie užitočné informácie,“ predstavil materiál Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. KOCR Severovýchod Slovenska potešil záujem ubytovacích zariadení na spolupráci pri propagácii turistických zaujímavostí. Výhodou materiálov je, že ich zariadenia môžu využívať aj po skončení šampionátu.

Na distribúcii na košických infobodoch spolupracuje KOCR Severovýchod Slovenska s KOCR Košice Región Turizmus.

K tipom na výlety patria UNESCO pamiatky – Bardejov, Spišská Kapitula, Spišský hrad, Levoča, drevený artikulárny chrám v Kežmarku vrátane ďalších pamiatok v okolí, nechýbajú Vysoké Tatry, hrad a skanzen v Starej Ľubovni či návšteva liehovaru (Nestville Park Hniezdne). K odporúčaným miestam sú tiež zaradené Slovenské opálové bane – jediné bane tohto druhu na našom kontinente, národná kultúrna pamiatka Solivar v Prešove dokumentujúca ťažbu soli alebo výstava venovaná Andymu Warholovi, ktorá je aktuálne nainštalovaná v Šarišskej galérii v Prešove. Brožúra je distribuovaná v anglickom jazyku. Tieto a ďalšie tipy na výlety nielen pre hokejových fanúšikov nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.

Návštevnosť Prešovského kraja

V roku 2018 zavítalo do Prešovského kraja 932 121 návštevníkov ubytovacích zariadení, zvýšil sa aj počet zahraničných návštevníkov. Prešovský kraj je stabilne tretím najviac navštevovaným krajom SR.

Medziročný nárast počtu návštevníkov ubytovacích zariadení je 4,2 %. Celkový počet prenocovaní dosiahol číslo 2 901 080, medziročne ide o rast 6,5 %. Do Prešovského kraja v roku 2018 zavítalo 285 225 cudzincov, ide o trojpercentný nárast. V kraji strávili 853 285 nocí. „Najväčší počet turistov k nám prichádza z Českej republiky, nasleduje Poľsko, Maďarsko, Nemecko a Ukrajina. Zvlášť v prípade maďarských návštevníkov bol zaznamenaný nárast až o 20,8 %, ukrajinských návštevníkov prišlo o takmer 11 % viac ako v predošlom roku,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Medzi domácimi turistami je Prešovský kraj druhým najobľúbenejším krajom (hneď po Žilinskom kraji), čo predstavuje 19,4 % v rámci domáceho turizmu Slovenskej republiky.

Mgr. Barbora Čechová
marketing/PR  KOCR Severovýchod Slovenska

0907 401 832, 051/70 81 513
media@severovychod.sk