Lokálny koncert Krídla túžby 2019 v Tovarnom

Festival kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb v PSK priniesol bohatý kultúrny program

Sociálne služby

V stredu 28. augusta 2019 sa v Tovarnom  pod záštitou predsedu PSK Milana Majerského konal lokálny koncert pre Krídla túžby 2019.

Deviaty ročník regionálnej prehliadky „Festival kultúrnych činností prijímateľov sociálnych služieb v PSK“ bol určený pre zariadenia z lokalít: Bardejov, Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov, Svidník a Vranov nad Topľou. Zúčastnilo sa ho celkovo 14 zariadení sociálnych služieb, garantom podujatia bol CSS Ametyst Tovarné.

Kultúrno-spoločenská miestnosť CSS Ametyst Tovarné sa zmenila na miesto bohatého kultúrneho programu rôzneho žánru. Cieľom koncertu bolo zviditeľniť život a úspechy prijímateľov medzi verejnosťou v lokalite, kde žijú. A založiť tradíciu stretávania sa a prezentácie ľudí so zdravotným postihnutím, seniorov a poskytovateľov sociálnych služieb.

Postupujúcimi na lokálnej prehliadke v Tovarnom, ktorí vystúpia na októbrovom slávnostnom odovzdávaní ocenení Krídla túžby 2019 v Divadle Jonáša Záborského, v Prešove sú:

1. Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím vo Vranove nad Topľou  so svojím tieňovým divadlom
  2. Dom sv. Faustíny Svidník - Gréckokatolícka charita Prešov so spevom a tancom

Srdečne blahoželáme.

Odbor sociálnych vecí a rodiny

Sekretariát: 051 / 70 81 602

E-mail: socialny@psk.sk