Kyslíková terapia v CSS Zátišie v Snine

Oxygenoterapiou k lepšej kvalite života detí a ľudí so zdravotným znevýhodnením

Sociálne služby

Centrum sociálnych služieb Zátišie v Snine zastrešuje služby včasnej intervencie, rehabilitačného strediska, zariadenia podporovaného bývania a domova sociálnych služieb. Projekt občianskeho združenia Rovnocenní s názvom „Oxygenoterapiou k lepšej kvalite života detí a ľudí so zdravotným znevýhodnením“ podporila Nadácia Bel Foundation, Francúzsko sumou 4076,- EUR.

Jeho cieľom je podpora zdravého životného štýlu a zlepšenie kvality života detí a dospelých so zdravotným znevýhodnením za pomoci prenosného kyslíkového koncentrátora - prístroja AirSEP ECLIPSE 5.

Oxygenoterapia (kyslíková terapia) je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalovaní zvýšenej koncentrácie kyslíka (90 – 95 %). Kyslík okysličuje krv a tá dodáva potrebné živiny do celého organizmu. Priaznivo ovplyvňuje fyzickú aj psychickú kondíciu a posilňuje imunitný systém.

V ponuke služieb CSS Zátišie ide o projekt s dlhodobým výhľadom a mobilitou. Kyslíkový koncentrátor bude napomáhať pri zlepšovaní zdravotného stavu detí a klientov so zdravotným znevýhodnením okrem centra aj v domácom prostredí rodín.

Úprimne ďakujeme.
Ján Šrenkel, riaditeľ CSS Zátišie Snina

Odbor sociálnych vecí a rodiny

Sekretariát: 051 / 70 81 602