Kraj prijíma nominácie na ocenenia v sociálnych službách

Návrhy do 31. augusta

Sociálne služby

Prešovský samosprávny kraj pripravuje v poradí už 9. ročník regionálnej súťaže Krídla túžby, ktorej súčasťou je odovzdávanie ocenení  v sociálnych službách. Nominácie prijíma župa do konca augusta.

Cieľom je nájsť v sociálnych službách na území Prešovského samosprávneho kraja poskytovateľa, zamestnanca a prijímateľa, ktorí svojou výnimočnosťou, kvalitou poskytovaných sociálnych služieb, mimoriadnymi úspechmi, inovatívnymi metódami práce či nezištnými činmi môžu byť príkladom dobrej praxe v sociálnych službách.

Návrh na ocenenie môže predložiť poskytovateľ sociálnych služieb, zriaďovateľ alebo aj ktorýkoľvek občan. Nominácie podpísané navrhovateľom s označením Krídla túžby je potrebné poslať do 31. augusta 2019 písomne na adresu Odbor sociálnych vecí a rodiny, Úrad PSK, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov alebo e-mailom na adresu katarina.futoova@vucpo.sk.

Členovia Komisie sociálnych vecí a rodiny pri Zastupiteľstve PSK vyberú v každej z troch kategórií jeden zo zaslaných návrhov. Krajské ocenenia budú slávnostne odovzdané v októbri tohto roku v Divadle Jonáša Záborského v Prešove na podujatí Krídla túžby, ktorého súčasťou bude aj galaprogram Koncert bez bariér. Predchádzať mu budú dve lokálne podujatia v Sabinove a Tovarnom, na ktorých vystúpia prijímatelia zo zariadení sociálnych služieb v PSK.

Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 25 zariadení sociálnych služieb s celkovou kapacitou takmer 2 100  miest. Na zabezpečenie sociálnych služieb, vrátane neverejných poskytovateľov kraj vyčlenil na tento rok takmer 35 miliónov eur, z toho 2,3  milióna eur na rekonštrukcie a modernizácie zariadení sociálnych služieb.

V Prešove dňa 17. júla 2019

Daša Jeleňová

Odbor sociálnych vecí a rodiny

Sekretariát: 051 / 70 81 602