Chystá sa 2. ročník podujatia Šarišský Hackathon

Registrácia na súťaž trvá do 30.9.2019

Školstvo

V dňoch 4. až 6. októbra 2019 sa znovu stretnú programátori, dizajnéri, grafici a študenti informatiky na podujatí Šarišský Hackathon. Tentoraz na jeho druhom ročníku, počas ktorého sa bude pracovať najmä s otvorenými dátami mesta Prešov a dátam PSK. Uskutoční sa v priestoroch Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove, registrácia účastníkov prebehne v Evanjelickom kolégiu na Hlavnej ulici.

Hlavným organizátorom Šarišského Hackathon-u je Mesto Prešov, spoluorganizátorom okrem iných aj Prešovský samosprávny kraj. Súčasťou tohtoročného podujatia je tiež panelová diskusia na tému  „Udržateľný rozvoj mesta a regiónu“, ktorá sa bude konať 4. októbra.

Pre programátorov si organizátori v 2. ročníku pripravili tieto súťažné témy: Školy v meste, Web portál akcie v meste, Obchodné prevádzky, Zoznam budov, Významné objekty, Kontajnery a zber odpadu, Parkoviská a spevnené plochy, Informácia pre občana o jeho poslancoch, Turizmus v Prešovskom kraji, Mapa stredných škôl v Prešovskom kraji, vylepšenie komunikácie Občan – úrad, Poď voliť!  Info o Volebných miestnostiach v meste a Navigácia pre cyklistov, peších a MHD.

Minulý rok priniesol Šarišský Hackathon 11 úspešných projektov, čím sa zaradil medzi unikátny program. Naplnil svoj cieľ, ktorým je využiť  dostupnosť dát vo virtuálnom svete v prospech ľudí a následne cez vývoj nových aplikácií uľahčiť a zatraktívniť život v Prešove.  Počas jeho prvého ročníka vznikli aplikácie pre občanov, turistov, pre tých, ktorí denne cestujú MHD, koncept zdieľania bicyklov, historická interaktívna hra a mnohé ďalšie.

Niekoľkodňový programátorský maratón Šarišský Hackathon je určený všetkým, ktorí sa zaoberajú spracovaním dát a ktorí tak môžu naplno využiť svoje schopnosti v tejto oblasti  a priniesť spoločnosti novú inovatívnu aplikáciu.

Počet súťažiacich je na podujatie aj v tomto roku obmedzený a je potrebné sa naň zaregistrovať.

Registrácia je možná do 30. septembra 2019 a bližšie informácie k nej nájdete na tomto odkaze: https://sarisskyhackathon.sk/prihlaska/.

Publikované: 01.03.2019 / Aktualizované: 25.09.2019 HoreTlačiť