40. výročie SOŠ A. Dubčeka Vranov

Na krásne jubileum si zaspomínali všetci, ktorí stáli pri zrode školy

Školstvo

Keď v roku 1979 vznikalo pod vedením Mgr. Štefana Kolcuna Stredné odborné učilište textilné,  vtedy nikto ani len netušil, že o pár rokov z neho vyrastie škola, ktorá bude mať v našom meste nenahraditeľné  miesto.  Postupným rozvojom regiónu sa SOUT začalo rozmáhať a to si vyžadovalo aj rekonštrukčné práce, ktoré vtedajší riaditeľ  PhDr. Tomáš Lešo úspešne dokončil a škola tak získala nový vzhľad  a pribudli tiež nové odbory. Dostávala sa do povedomia verejnosti čoraz viac a v súčasnosti pod názvom Stredná odborná škola  pod  vedením Ing. Ľubomíra Tótha dosahuje pozoruhodné výsledky nielen v našom regióne, ale aj v zahraničí.

28.11. 2019 sme slávnostnou akadémiou oslávili jej krásne jubileum a zaspomínali si na všetkých, ktorí stáli pri jej zrode a poďakovali sa tým, ktorí ju svojou prácou obohacujú dodnes. Naše poďakovanie patrí aj všetkým študentom, bývalým ale aj súčasným, ktorí šíria dobré meno školy.

Silvia Haľková

Stredná odborná škola