Výstava na Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle

Vesmír na dlani od mikro až po makrosvet

Kultúra

Na  Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle je od 24. júla 2019 inštalovaná fotografická výstava pod názvom Vesmír na dlani – od mikro až po makrosvet. Výstava je umiestnená v exteriéri observatória a návštevníci si ju môžu pozrieť v ľubovoľný deň v čase exkurzii v termíne od 24.7.2019 do 2.8.2019.

Jej organizátorom je vedúci partner projektu „Vesmír na dlani 2017“ - Arboretum a Katedra fyziografie Bolestraszyce, Poľsko, kde je ako partner zapojená aj Vihorlatská hvezdáreň v Humennom. Projekt sa uskutočňuje v rámci Programu INTERREG V-A, POĽSKO-SLOVENSKO 2014-2019 a je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu v rámci programu cezhraničnej spolupráce.

Cieľom výstavy je ukázať krásu sveta okolo nás v rôznych miestach, z rôznych uhlov pohľadu a s rôznymi zobrazovacími technikami. Veľkorozmerové fotografie zobrazujú širokú škálu objektov vesmíru a iných krás sveta, ktorých autormi sú účastníci fotografických workshopov zo Slovenska a Poľska.

Tatiana Rusinková - Vihorlatská hvezdáreň v Humennom

Publikované: 11.01.2019 / Aktualizované: 31.07.2019 HoreTlačiť