Prázdniny v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Prednášky, besedy, výstavné expozície

Kultúra

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola a Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach pripravili v letných mesiacoch júl a august pre svojich návštevníkov niekoľko podujatí. Okrem stálych expozícií diel a o pôvode Andyho Warhola či expozície Street-art vs. Pop-art vás múzeum prevedie výmennou expozíciou diel Karola Felixa – Lapač snov.

Súčasťou prázdninového programu sú tiež mnohé zaujímavé doplnkové aktivity - prednášky a besedy so začiatkom vždy o 13.30 hod..

V mesiaci júl sú pripravené prednášky na tému Grafika v digitálnej dobe - 9. júla, Percepcia diela Andyho Warhola z etologického a etnologického pohľadu - 17. júla a Koláž, mail-art ako prostriedok komunikácie - 24. júla. Múzeum pozýva v auguste okrem iného na besedu k monodráme M. Bycka v RTVS Biela tvár na farebnom plátne, konkrétne 8. augusta. V tomto mesiaci sú pripravené ďalšie prednášky: Pred pop-art ako inšpirácia v práci s deťmi ZŠ - 15. augusta, Tiene Andyho Warhola na hranici reality a fikcie - 22. augusta a Sila prítomného okamihu v percepcii diela Andyho Warhola „Zvestovanie“ - 28. augusta.

Zdroj a foto: Iveta Rusinková, kustódka MMUAW Medzilaborce

Odbor kultúry

Sekretariát: 051 / 70 81 752

E-mail: kultura@psk.sk