Na Úrade PSK sa stretli riaditelia kultúrnych inštitúcií PSK

Hodnotili svoju činnosť a predstavili budúce vízie a priority

Kultúra

Pracovná porada riaditeľov kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja prebiehala na pôde Úradu PSK v utorok 24. septembra.

Stretnutia sa zúčastnil tiež predseda PSK Milan Majerský, ktorý sa prítomným hneď v úvode poďakoval za aktuálnu sezónu, vyzdvihol zvyšujúcu sa návštevnosť Prešovského kraja i implementáciu zvýhodneného rodinného vstupného do krajských organizácií v júli tohto roku.

„Kultúrne inštitúcie v kraji nereprezentujú len svoju organizáciu ako takú,  a teda nie sú iba tvorcom, ale aj sprostredkovateľom kultúry. Dôležité je preto zviditeľňovať náš kraj tak, aby ponúkal čo najširšiu ponuku pre kultúrne využitie. Doba sa totiž zmenila a ľudia sú ochotní cestovať za kultúrou. Chcú nové poznatky a nové zážitky...“ Uviedol Milan Majerský, ktorý riaditeľov kultúrnych zariadení zároveň vyzval k aktívnemu zapájaniu sa do projektov a výziev.

Na pracovnej porade vystúpili aj vedúca Odboru financií PSK Dagmar Olekšáková s témou mzdového programu „Magma“ a jeho výhodami, ako i vedúci Odboru majetku a investícií PSK Vladimír Grešš, ktorý prítomných riaditeľov oboznámil s plánom riadenia investícií PSK. Prerokovávali sa témy hodnotenia činnosti a hospodárenia jednotlivých zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK a predstavili sa hrozby, ich vízie a priority do roku 2023. Jednou z vízií je výzva k spolupráci medzi inštitúciami v kontexte hesla „Kultúra spája“, ktorá má reflektovať presahy do školstva, cestovného ruchu, ale napríklad aj do životného prostredia. Riaditelia kultúrnych inštitúcii PSK boli v súvislosti s touto témou požiadaní o návrhy, nápady a koncepcie.

Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 27 kultúrnych inštitúcií: 2 divadlá, 5 osvetových stredísk, 8 knižníc, 7 múzeí, 2 galérie, 2 hvezdárne a planetáriá a 1 umelecký súbor.

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
tel: 051/7081 135