Leto 2019 v MMU Andyho Warhola v Medzilaborciach

Tvorivé dielne, workshopy, stále expozície, odborné prednášky

Kultúra

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola a Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach aj v tomto mesiaci srdečne pozýva na svoje podujatia.

Pre návštevníkov si múzeum pripravilo tvorivé dielne zamerané na Andyho ranú tvorbu. Účastníci workshopov sa tak môžu dozvedieť na  tvorivých dielňach o Warholovej pre pop-artovej ére: o technikách, ktoré používal a témam, ktorým sa venoval. Snahou je ich podnietiť k vnímaniu lineárnej, farebnej či priestorovej kompozícii diel. Výtvarné dielne sú zamerané na poznanie a modifikáciu diel z Andyho ranej tvorby, pri ktorej múzeum sprístupňuje napr. techniku blotted-line, motívy Warholových ručne robených pečiatok alebo námety diel v súvislosti s jeho životom.

Zároveň v auguste múzeum pripravuje pokračovanie série odborných prednášok inšpirovaných životom a tvorbou Andyho Warhola.

Text:  Mgr. Carmen Cilipová

E-mail: hovorca(at)vucpo.sk