Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Prázdniny v praveku v Archeoparku v Hanušovciach nad Topľou

V kaštieli uvidíte kamenných strážcov minulosti

Kultúra

Výstava Kamenní strážcovia, ktorá mapuje najznámejšie a najväčšie hrady a hrádky regiónov Šariš a Zemplín, sa oficiálne otvorila 4. júla 2019 o 14.00 hod.. Verejnosti bude prístupná do 25. októbra 2019 vo výstavnom priestore na poschodí kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou.

Panelová prezentácia autorky Viery Kačmaríkovej je v kaštieli v Hanušovciach nad Topľou obohatená  archeologickými nálezmi z vlastných výskumov múzea.

Na svoje si prídu aj deti, na ktoré čakajú v archeoparku Prázdniny v praveku, a to vždy vo štvrtok od 10.00 do 14.00 hod..

„Na každé stretnutie sme si pripravili kreatívnu školu a tvorivú dielňu na inú tému. K dispozícii budú aj populárne remeselné činnosti ako tkanie, práca s hlinou či výroba šperkov,“ prezradila Ivana Lešičková, archeologička Krajského múzea v Prešove, organizačná jednotka Kaštieľ a Archeopark Hanušovce nad Topľou

Ako ďalej hovorí, hneď na úvod čaká na deti poučný výlet do histórie písania a nasledovať ho bude dobrodružstvo pri rinčaní zbraní, kde si budú môcť deti sami navrhnúť vlastnú zbroj.

„Deti sa môžu tešiť aj na maľovanie na keramiku, ktoré je súčasťou ľudovej kultúry Slovenska už po celé stáročia a posledný júlový týždeň si zaspomíname tiež na staré predkresťanské božstvá a zahráme sa „božské pexeso,“ dodáva Lešičková.

Vstupné na Prázdniny v praveku je v cene pol dňa klasického vstupného do múzea.

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK