Výjazdové rokovanie vlády vo Svidníku

Aj za účasti župana PSK

Hlavnou témou výjazdového rokovania vlády vo Svidníku v utorok 18. septembra bol Akčný plán (AP) rozvoja okresu Svidník a návrh na uvoľnenie finančných prostriedkov. Vládu rovnako zaujímala aj Stratégia SR pre integráciu Rómov do roku 2020 za minulý rok. Rokovania sa zúčastnil okrem zástupcov vlády a miest, aj predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

V okrese Svidník vzniklo od spustenia AP s podporou regionálneho príspevku a európskych investičných štrukturálnych fondov 638 pracovných miest. Ambíciou je do roku 2020 dosiahnuť číslo 1418.

Predseda vlády Peter Pellegrini so zvýšením počtu pracovných miest v okrese avizoval, že budú rokovať o možnej podpore investora, ktorý chce priamo v meste realizovať výrobu cestovných tašiek. Zamestnať by mohol 30 ľudí. Finančná pomoc štátu by v tomto prípade mohla predstavovať sumu 430 tisíc eur. Potenciál vidí aj vo firme, ktorá sa zaoberá výrobou kontajnerových stavieb. Tá podľa jeho ďalších slov požiadala vládu o pomoc pri kúpe novej ťažkej techniky. Aktuálne zamestnáva viac ako 100 ľudí.

Vládny kabinet pod vedením Petra Pellegriniho rozdelil počas svojho utorkového výjazdového rokovania vo Svidníku 1,25 milióna eur. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy pre okres Svidník, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté na Slovensku. Vláda sa zo Svidníka presunula ešte do Veľkých Kapušian, kde sa slávnostným podpisom začala výstavba prepojovacieho plynovodu Poľsko – Slovensko.

Publikované: 19.09.2018 / Aktualizované: 19.09.2018 HoreTlačiť