„MLADÝ TVORCA 2018“ V NITRE

"CENA PREDSEDU PSK" pre SOŠ drevársku vo Vranove nad Topľou

Školstvo

V dňoch 26.4.- 27.4.2018 sa v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre konala celoslovenská prehliadka tvorivosti a zručnosti študentov stredných odborných škôl "MLADÝ TVORCA 2018".

Bol to už 26. ročník tohto podujatia a ani v tomto roku nechýbalo zastúpenie Prešovského samosprávneho kraja v podobe expozícií ôsmich stredných škôl nášho kraja. Boli to stredné odborné školy z Prešova (SOŠ dopravná, SOŠ technická) z Vranova nad Topľou (SOŠ drevárska, SOŠ na ul. A.Dubčeka), z Medzilaboriec (SOŠ A.Warhola), Humenného (SOŠ Mierová ul.), Sniny (SOŠ Sládkovičova ul.) a zo Starej Ľubovne (SOŠ, Jarmočná ul.).

Všetky tieto školy reprezentovali PSK naozaj príkladným spôsobom a o ich expozície prejavovala veľký záujem nielen verejnosť, ale aj odborná obec a vzácni hostia. Vystavené výrobky pútali pozornosť nápaditosťou, majstrovským prevedením a originalitou. Súčasťou výstavy boli aj sprievodné súťaže vo viacerých odvetviach a odbornostiach. Aj toto podujatie ukázalo, že o odbornosť, zručnosť a kreativitu mladých študentov sa v našom kraji ani v budúcnosti nemusíme obávať. Zároveň veríme, že práve o štúdium na stredných odborných školách, ako aj väčšiu zapojenosť do duálneho systému vzdelávania bude medzi žiakmi končiacich škôl spolu s ich rodičmi ešte väčší záujem. Každoročne si jednotlivé kraje vyhodnocujú aj najlepšiu výstavnú expozíciu v rámci svojich škôl. Tohto roku zvíťazil výstavný stánok SOŠ drevárskej z Vranova nad Topľou, ktorý zaujal dizajnovým prevedením a dokonalým vypracovaním výrobkov z dreva a kovu. Symbióza dreva a kovu dodala tejto expozícii vysokú pridanú a estetickú hodnotu. "CENU PREDSEDU PSK" v podobe nádherného krištáľového pohára odovzdal slávnostne na pódiu vedúci odboru školstva ÚPSK PaedDr. Ján Furman, ktorý sa aj týmto spôsobom podrobne zoznamuje stále viac s činnosťami a životom škôl, ktoré patria pod zriaďovateľskú pôsobnosť Prešovského samosprávneho kraja. A tie v Nitre určite nesklamali ...

Publikované: 29.03.2018 / Aktualizované: 10.01.2019 HoreTlačiť