„MLADÝ TVORCA 2018“ V NITRE

"TOP turistická súťaž regiónu"

Školstvo

V rámci podujatia Mladý tvorca sa konala súťaž "Top turistická destinácia regiónu". Cieľom súťaže je prilákať návštevníkov do turistickej destinácie, ktorá ponúka bohaté možnosti na využitie voľného času. Vynikali najmä dve školy - Obchodná akadémia v Poprade a Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove.

OA Poprad reprezentovali žiaci Lenka Štefaňáková, Adam Benko a Dominika Krojerová, žiaci III. D triedy študijného odboru 6355 M služby v cestovnom ruchu. Súťažili s projektom s názvom "Vernár spieva" a získali 1. miesto. Domov si odniesli okrem Ceny ministra dopravy a výstavby SR aj poukážku v hodnote 500,-- € na nákup spotrebnej elektroniky. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a PSK.

SPŠE z Prešova reprezentovalo 6 študentov:

• Ľ. Druga; D. Košč; M. Olšavský zo 4 ročníka.
  • K. Knapík; P. Čajka; M. Stolárik z 3. ročníka

Súťažili v troch kategóriách:

• MOBAPS - najinovatívnejšia mobilná aplikácia alebo počítačový program,
  • IT projekt pre IKT - učebná pomôcka, ktorá slúži pre vzdelávanie IKT,
  • Videohra - akákoľvek platforma digitálnej hry.

Vo veľmi silnej konkurencii vybojoval 2. miesto v kategórii MOBAPS Kristián Knapík. Študenti okrem preukázania svojej kreativity mali možnosť priamo sa rozprávať s odborníkmi z oblasti IT, ktorí mali na výstave svoje stánky. Zo súťaže si odniesli mnoho užitočných poznatkov a skúseností, ktoré určite využijú či už pri vývoji alebo pri ďalšom štúdiu.

Publikované: 02.05.2018 / Aktualizované: 02.05.2018 HoreTlačiť