Župy žiadajú, aby na opravy ciest prispel aj štát

SK8 v Banskej Bystrici

Združenie samosprávnych krajov SK8 na rokovaní s ministrom dopravy a výstavby Árpádom Érsekom v pondelok 10. septembra v Banskej Bystrici hovorilo okrem iného aj o financovaní opráv ciest II. a III. triedy.

Aj keď sú v ich správe, finančné prostriedky na ich údržbu či modernizáciu v rozpočtoch nemajú. Podľa predsedov samosprávnych krajov chýba na opravy ciest II. a III. triedy približne 200 – 320 miliónov eur.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) inicioval v tejto súvislosti dokument. Združenie SK8 sa dohodlo, že pripraví pre ministerstvo dopravy analýzu, v ktorej navrhne riešenie, odkiaľ získať chýbajúcu sumu na opravy ciest. Župani by sa mali najbližšie stretnúť vo štvrtok aj s predsedom vlády, rokovať chcú aj s ministrom financií.

Publikované: 11.09.2018 / Aktualizované: 11.09.2018 HoreTlačiť