Slovenskí primáši 2018

Súťaž najlepších vedúcich hudobníkov

Kultúra

Mestská časť Bratislava – Ružinov a Cultus Ružinov vyhlasujú celoslovenskú súťaž Slovenskí primáši 2018. Hlavným cieľom je objaviť tých najlepších primášov – vedúcich hudobníkov, ktorí hrajú prim, teda prvé husle v ľudovej cimbalovej kapele alebo v inom hudobnom súbore.

Semifinále a finále sa uskutoční v sobotu 13. októbra v Dome kultúry v Ružinove, a to v doprovode profesionálnej cimbalovej kapely. Tí najlepší môžu získať odmenu vo výške 500 eur, 300 eur a 150 eur. Cenou diváka bude špeciálny tablet na noty.

Do porotcovského kresla zasadne husľový virtuóz Ján Berky Mrenica ml., osobnosť folklórneho diania na Slovensku Miroslav Dudík a multiinštrumentalista Robert Puškár.

Súťažiaci sa môžu prihlásiť do súťaže elektronickou formou, a to zaslaním prihlášky na e-mailovú adresu cultus@cultusruzinov.sk. Termín posielania prihlášok je do 10. októbra. Podujatie je finančne podporené Bratislavským samosprávnym krajom.

Viac informácií:

Pravidlá a prihlášku súťaže nájdete na cultusruzinov.sk

Ing. Patrik Cucor

marketingový manažér