Komunitná knižnica 2018

Komunitná knižnica pre rodinu na Zelenej Lagúne Domaši

Kultúra

Knižnice dnes už nie sú len požičovňami kníh, ale ponúkajú omnoho viac. Stali sa miestami prepájania ľudí aj skupín a a posilňujú vzťah ľudí k miestu, v ktorom žijú, sú komunitnými miestami. Komunitná knižnica je projekt, ktorý prezentuje komunitné aktivity verejných knižníc na Slovensku a v zahraničí a vznikol v roku 2008 z iniciatívy Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou a Občianskeho združenia Korálky.

V uplynulých rokoch sa projekt realizoval v Poprade, Vranove nad Topľou, Dolnom Kubíne, Trnave, Nových Zámkoch, Prešove, Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, v Žiline. V tomto roku sa miestom stretnutia komunitných knihovníkov stane rekreačná oblasť Domaša Dobrá.

„Komunitná knižnica je projekt, ktorý rozvíja komunitné aktivity a prezentuje ich doma aj v zahraničí“ – uviedla riaditeľka vranovskej knižnice Emília Antolíková.

„Tohto roku sa na Zelenej Lagúne stretnú riaditelia knižníc a knihovníci z Prahy, Ostravy, Opavy, Chrudimi, Bratislavy, Trnavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Nitry a iných slovenských miest, aby sa venovali aktuálnej téme Komunitná knižnica pre rodinu“ doplnila Emília Antolíková. Témou aktuálneho ročníka bude rodina a jej vzťah k čítaniu s cieľom prezentovať projekty na podporu čítania v komunitách.

Celoslovenský seminár s medzinárodnou účasťou KOMUNITNÁ KNIŽNICA sa uskutoční 5.-7. júna 2018 v Konferenčnej sále Hotela Zelená Lagúna na Domaši.

Organizátormi sú Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj OZ Korálky. Seminár z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Beáta Ocilková

Na stiahnutie