Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Komunitná knižnica 2018

Komunitná knižnica pre rodinu na Zelenej Lagúne Domaši

Kultúra

Knižnice dnes už nie sú len požičovňami kníh, ale ponúkajú omnoho viac. Stali sa miestami prepájania ľudí aj skupín a a posilňujú vzťah ľudí k miestu, v ktorom žijú, sú komunitnými miestami. Komunitná knižnica je projekt, ktorý prezentuje komunitné aktivity verejných knižníc na Slovensku a v zahraničí a vznikol v roku 2008 z iniciatívy Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou a Občianskeho združenia Korálky.

V uplynulých rokoch sa projekt realizoval v Poprade, Vranove nad Topľou, Dolnom Kubíne, Trnave, Nových Zámkoch, Prešove, Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, v Žiline. V tomto roku sa miestom stretnutia komunitných knihovníkov stane rekreačná oblasť Domaša Dobrá.

„Komunitná knižnica je projekt, ktorý rozvíja komunitné aktivity a prezentuje ich doma aj v zahraničí“ – uviedla riaditeľka vranovskej knižnice Emília Antolíková.

„Tohto roku sa na Zelenej Lagúne stretnú riaditelia knižníc a knihovníci z Prahy, Ostravy, Opavy, Chrudimi, Bratislavy, Trnavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Nitry a iných slovenských miest, aby sa venovali aktuálnej téme Komunitná knižnica pre rodinu“ doplnila Emília Antolíková. Témou aktuálneho ročníka bude rodina a jej vzťah k čítaniu s cieľom prezentovať projekty na podporu čítania v komunitách.

Celoslovenský seminár s medzinárodnou účasťou KOMUNITNÁ KNIŽNICA sa uskutoční 5.-7. júna 2018 v Konferenčnej sále Hotela Zelená Lagúna na Domaši.

Organizátormi sú Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj OZ Korálky. Seminár z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

***

Beáta Ocilková

Na stiahnutie

 

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie
tlačový hovorca PSK, vedúca oddelenia
dasa.jelenova@psk.sk
tel: 051/7081 135, +421 904 832 004
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

Newsletter Prešovského samosprávneho kraja prihláste sa na odber

 

Publikované: 06.06.2018 / Aktualizované: 06.06.2018 HoreTlačiť