Špeciálne slovenské tulipány aj v Prešove

Holandský veľvyslanec: Slovensko nie je len Bratislava

Medzinárodná spolupráca

Predseda Prešovského samosprávneho kraja dnes prijal veľvyslanca Holandského kráľovstva na Slovensku J.E. Henka Cor van der Kwasta a honorárneho konzula Holandského kráľovstva na Slovensku Matúša Murajdu.

Kľúčovou témou rozhovorov bol predovšetkým cestovný ruch a rozvoj cykloturizmu. Holandsko je vyspelou krajinou s vybudovanou modernou infraštruktúrou cyklotrás a podľa župana má Slovensko v tomto smere čo doháňať. Zahraničnej návšteve predstavil iniciatívy PSK v rozvoji cykloturizmu. Holandský veľvyslanec ocenil snahy a prijal s potešením informácie, ktoré by mohli byť prospešné aj pre holandských turistov na Slovensku. Zaujímal sa tiež o vytváranie podmienok pre kempovanie a karavaning. „Prešovský kraj má čo ponúknuť. Už som viackrát počul, že Slovensko nie je len Bratislava a po viacerých návštevách vašich regiónov to môžem len potvrdiť,“ uviedol holandský veľvyslanec.

Veľmi sympatickým gestom zahraničnej návštevy bol výnimočný dar – ponuka špeciálnych slovenských tulipánov, ktorých novú odrodu s certifikovaným názvom Slovensko odovzdalo pred časom Holandské kráľovstvo priamo prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi. K tulipánom vysadeným v záhrade Grasalkovičovho paláca v Bratislave by mohol pribudnúť záhon nových šľachtených kvetov aj v Prešove priamo pred budovou Úradu PSK.

Publikované: 08.06.2018 / Aktualizované: 08.06.2018 HoreTlačiť