Prešovský samosprávny kraj sa pripojil ku kohéznej aliancii

Koncom roka 2017 sa Prešovský samosprávny kraj pripojil k iniciatíve Kohézna aliancia – Združenie pre súdržnosť

Európskaj únia

Sprievodný obrázok k článku - text v angličtine Cohesion Alliance for a strong EU cohesion policy

Koncom roka 2017 sa Prešovský samosprávny kraj pripojil k iniciatíve Kohézna aliancia – Združenie pre súdržnosť. Vyhlásenie podpísal predseda PSK Milan Majerský, čím vyjadril podporu kohéznej politike aj po roku 2020.

Cieľom iniciatívy je pokračovanie politiky súdržnosti, ktorá má byť pilierom Európskej únie v budúcnosti. Iniciatíva požaduje, aby rozpočet EÚ po roku 2020 vytvoril priestor pre silnejšiu a efektívnejšiu kohéznu politiku, ktorá bude dostupná pre všetky regióny Európskej únie.

Aliancia je vytvorená na základe spolupráce Európskeho výboru regiónov a európskych asociácií miest a regiónov. Mnoho regiónov a miest z rôznych krajín už kohéznu alianciu podporilo. Podporu tejto iniciatíve môže vyjadriť samospráva, ako aj iné subjekty a jednotlivci, ktorí sú presvedčení o nutnosti kohéznej politiky.

Podporu môžete vyjadriť priamo vyplnením údajov online #CohesionAlliance: #CohesionAlliance - http://cor.europa.eu/Pages/CohesionAlliance/SignUpForm-EN.html

Viac informácii v slovenčine nájdete na uvedenom odkaze:
Bližšie informácie - http://cor.europa.eu/sk/takepart/Pages/cohesion-alliance.aspx

Natália Tarasovová
zastúpenie v Bruseli