Samospráva Prešovského kraja

Fotografia predsedu PSK, Milana Majerského

Prešovský samosprávny kraj má čo ponúknuť

Som pyšný na to, že žijem v kraji, kde máme toľko skvostov, najviac kultúrnych, architektonických a prírodných pamiatok na Slovensku. Je ich zhruba 4000, čo je neuveriteľné číslo. Keby sme sa každý deň vybrali spoznať aspoň jedno miesto, nestačilo by nám na to ani desať rokov.

Všetci odchádzame na dovolenku do zahraničia, pritom najväčšie bohatstvo máme tu, doma, v Prešovskom kraji. Hrady, zámky, drevené chrámy, skanzeny, vodné plochy, bane či turistické miesta – to všetko môžete spoznať v kraji kultúrnych pamiatok.

Srdečne Vás pozývam.

Po Ut St Št Pi So Ne

Banner Prešovský kraj bez bariér

Najvýznamnejšie historické a umelecké pamiatky v zbierkach PSK