Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Memorandum medzi PSK a SARIO

Východ si zaslúži viac pozornosti 

Prešovský samosprávny kraj (PSK) a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa dohodli na spolupráci, ktorá má zvýšiť konkurencieschopnosť podnikateľských subjektov na území kraja. Memorandum o spolupráci 29. marca v Poprade podpísali predseda PSK Peter Chudík a generálny riaditeľ SARIO Juraj Kiesel.

Budúca spolupráca zahŕňa rozvoj a propagáciu podnikateľského prostredia, prezentáciu výhod investičného prostredia a podporu exportných aktivít podnikateľských subjektov. Podľa predsedu vyššieho územného celku podpis memoranda prichádza „päť minút po dvanástej, aj keď je lepšie neskoro ako nikdy. Očakávame pomoc v oblasti získavania priamych zahraničných investícií,“ podotkol P. Chudík.

Agentúra bude zabezpečovať propagáciu kraja v zahraničí počas medzinárodných výstav, obchodných misií, či obchodno-investičných fór. Jednou z prvých aktivít bude on-line prepojenie webových stránok. „Táto spolupráca bude spočívať predovšetkým v podpore implementácie zahraničných investícií do tohto vyššieho územného celku. Pripravujeme program jednotlivých rokovaní priamo tu v regióne, aby investori mohli priamo rokovať s kompetentnými pracovníkmi VÚC, miest a obcí o možnostiach investovania do konkrétnych projektov, ktoré sú práve v tomto regióne,“ pripomenul generálny riaditeľ. Dodal, že agentúra SARIO pripravuje rokovania investorov v regiónoch, kde budú môcť investori priamo rokovať v regiónoch hlavne tam, kde je vysoká nezamestnanosť. „Východ si zaslúži viac pozornosti ako doteraz,“ zdôraznil J. Kiesel.

Prešovský kraj sa už 9. marca v Bratislave prezentoval na podujatí Investment & Cooperation Forum Slovakia 2010, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia všetkých ôsmich vyšších územných celkov, 65 predstaviteľov miest a 89 zástupcov potenciálnych, respektíve etablovaných investorov s plánom expandovať.

Prešovský samosprávny kraj je po Trnavskom a Nitrianskom tretí, s ktorým SARIO podpísalo memorandum o spolupráci. Ešte v ten istý deň sa k memorandu pripojil aj košický región, ostatné sú v štádiu rokovaní.

***

Poprad 29. marca 2010

 

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

 

Fotogaléria:

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie
tlačový hovorca PSK
dasa.jelenova@vucpo.sk
tel: 051/7081 135
miestnosť: 150 I. poschodie

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 31.03.2010 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť