Prešovský samosprávny kraj, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475. www.po-kraj.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:


Začiatok stránky, titulka:

Prešovská súťaž 2011 – „Ballast“

Popis: Literárna súťaž krátkych poviedok v nemeckom jazyku ... Posledná aktualizácia: 18.01.2011

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Prešovská súťaž krátkych poviedok – Prešover Kurzgeschichtenwettbewerb – je literárna súťaž v písaní poviedok v nemeckom jazyku a tohto roku je to už jej tretí ročník. Usporiadateľom sú lektoráty Inštitútu germanistiky Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove v spolupráci s Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Goetheho inštitútom v Bratislave, Rakúskym kultúrnym fórom Bratislava, Österreichischer Austauschdienst (ÖAD) a Veľvyslanectvom Spolkovej republiky Nemecko Bratislava.

Cieľ súťaže

Cieľom súťaže je podporiť nemecký jazyk na Slovensku, predovšetkým jeho nenútené umelecké využitie medzi mladými ľuďmi. Súťaž má dve kategórie: prvá je určená žiakom základných a stredných škôl, druhá študentom vysokých škôl. Zaslané príspevky hodnotí komisia, ktorú tvoria medzi inými rakúski, nemeckí a slovenskí spisovatelia, kultúrni predstavitelia a lektori. Jednotliví výhercovia získavajú hodnotné vecné ceny a výherné príspevky sú taktiež každoročne knižne publikované.

Téma roka 2011

Súťažnou témou tohto roka je „Ballast“. Porotcami budú okrem iných i významní spisovatelia Gabriele Wohmannová, Martin Leidenfrost a Michal Hvorecký.

Ďalšie informácie

Kontakt na organizátorov:

Koniec obsahu.


MENU:

Nachádzate sa tu: Slovensky   Samospráva   Prešovská súťaž 2011 – „Ballast“

Pokračuj v menu alebo choď do inej sekcie.

Pokračovanie menu:

ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:


PÄTIČKA:

Copyright © 2020 Prešovský samosprávny kraj. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.