Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Medzinárodná konferencia „Trvaloudržateľný rozvoj karpatských a iných európskych horských regiónov“

Ukrajina, Užhorod, 8. - 10. 9. 2010

loga

V dňoch 8. – 10. septembra 2010 sa v Užhorode na Zakarpatsku uskutoční medzinárodná konferencia s názvom „Trvaloudržateľný rozvoj karpatských a iných európskych horských regiónov“.

Organizátormi konferencie, ktorá sa uskutoční pod záštitou prezidenta Ukrajiny Viktora Janukoviča, sú Zakarpatská oblastná rada, Zakarpatská oblastná štátna administrácia, Kongres miestnych a regionálnych orgánov Európy a Rada KER. Konferencie sa zúčastnia delegácie okolitých krajín a európskych inštitúcií.

 

Pozvanie od organizátorov na účasť na predmetnej konferencii prijal aj Prešovský samosprávny kraj, ktorý na konferenciu delegoval dvojčlennú delegáciu na čele s pánom Jánom Raganom, podpredsedom PSK. V priebehu konferencie je plánovaná prezentácia PSK v jednom z panelov na tému „Možnosti rozvoja horských oblastí Prešovského kraja“.

V rámci trojdňovej konferencie sa uskutoční tiež stretnutie vedúcich predstaviteľov Karpatského Euroregiónu (KER), ktorí prerokujú dôležité aspekty rozvoja budúcej spolupráce s dôrazom na výstavbu a rekonštrukcie hraničných priechodov, prihraničnej cestnej infraštruktúry na štátnej hranici Ukrajiny so susednými regiónmi, aspekty rozšírenia režimu malého pohraničného styku na celé územie Karpatského Euroregiónu a niektoré ďalšie otázky spoločného záujmu.

Počas stretnutia vedúcich predstaviteľov KER a samotnej medzinárodnej konferencie jej účastníci plánujú prijať celý rád odporúčaní, rezolúcií a spoločných vyhlásení pre národné orgány jednotlivých krajín a orgány európskych inštitúcií.

 

Juraj Latta
oddelenie medzinárodnej spolupráce 
Kancelária predsedu

Dokumenty na stiahnutie:

 

Fotogaléria:

Publikované: 06.09.2010 / Aktualizované: 10.09.2010 HoreTlačiť