Kandidátne listiny

Kandidáti na predsedu PSK - nezávislí kandidáti

Nezávislí kandidáti predložia ku kandidátnej listinevyhláseniu aj petíciu na podporu kandidatúry nezávislého kandidáta. Petícia musí byť podpísaná voličmi samosprávneho kraja aspoň v počte 1 000 podpisov. Na každom podpisovom hárku musí byť uvedené meno, priezvisko a úplná adresa trvalého pobytu každej osoby, ktorá petíciu zostavila, alebo osoby určenej na zastupovanie petičného výboru.

Kandidáti na predsedu PSK - politické strany

Politická strana, politické hnutie alebo koalícia politických strán a politických hnutí môže na kandidátnej listine uviesť iba jedného kandidáta.

Kandidáti za poslanca Zastupiteľstva PSK - nezávislí kandidáti

Nezávislí kandidáti predložia ku kandidátnej listinevyhláseniu aj petíciu na podporu kandidatúry nezávislého kandidáta. Petícia musí byť podpísaná voličmi volebného obvodu aspoň v počte 400 podpisov. Na každom podpisovom hárku musí byť uvedené meno, priezvisko a úplná adresa trvalého pobytu každej osoby, ktorá petíciu zostavila, alebo osoby určenej na zastupovanie petičného výboru. Petícia sa pripojí k prvému rovnopisu kandidátnej listiny.

Kandidáti za poslanca Zastupiteľstva PSK - politické strany

Politická strana, politické hnutie alebo koalícia politických strán a politických hnutí môže na kandidátnej listine uviesť najviac toľko kandidátov, koľko má byť v príslušnom volebnom obvode zvolených poslancov.

Úrad PSK
080 01 Prešov

Infolinka:
051 / 70 81 111

Po Ut St Št Pi So Ne

banner - Magazín PSK
banner - Spravodaj PSK

banner EUROkalkulačka

Odkaz na EU informácie (obrázok - vlajka EÚ)

UzemnePlany.sk - portál o budúcnosti

logo Prešovskej unvierzity - odkaz na webovú stránku

Logo PL - SR