Výzva na vyjadrenie záujmu - 3. kolo TYE-Winter 2

V rámci druhého roku projektu „yBBregions – Mládež a regióny v Bruseli“

Nadnárodná mládežnícka výmena od 16. do 29. novembra 2015 dvojtýždenný pobyt v Bruseli

Na základe výzvy k registrácii, ktorá je zverejnená na webstránke projektu majú od 16. septembra do 6. októbra 2015 mladí ľudia, ktorí spĺňajú kritériá oprávnenosti (uvedené nižšie) možnosť vyjadriť svoj záujem o nasledujúce umiestnenie:

TRANSNATIONAL YOUTH EXCHANGES – MULTIRATERAL WINTER2

ide o dvojtýždenný pobyt v Bruseli od 16. novembra do 29. novembra 2015 (odchod zo Slovenska bude 15.11.).

Na druhom kole tejto mládežníckej výmeny sa zúčastní spolu 16 mladých ľudí, z toho sú po 4 miesta pre každý partnerský región (4 pre región Abruzzo, 4 pre Dubrovnicko-neretviansku župu, 4 pre Lubuské vojvodstvo a 4 pre Prešovský kraj).

To znamená, že pre uchádzačov z Prešovského kraja sú štyri miesta v danom termíne.

Postup prihlásenia v prípade záujmu

Ak chcete vyjadriť svoj záujem o uvedené miesto, prosím:

1. prihláste sa (LOG IN) na webstránke projektu http://ybbregions.eu.org//  (ak nemáte ešte svoj profil, prosím registrujte sa najprv) a aktualizujte (UPDATE) svoj profil v ponuke užívateľ (USER MENU) zaškrtnutím políčka: "INTEREST TYE - WINTER2"
  2. zašlite svoj štruktúrovaný životopis (Europass) a motivačný list na emailovú adresu: natalia.tarasovova@vucpo.sk
    V predmete emailu prosím uveďte: yBBregions - INTEREST TYE-WINTER2

V prípade potreby, je k dispozícii inštrukcia ako sa zaregistrovať na webstránke projektu s titulkami v angličtine a francúzštine: http://www.youtube.com/yBBregions

Kritéria oprávnenosti pre TYE - WINTER 2

Zároveň pripomíname, že v súlade s kritériami oprávnenosti sa na nadnárodnej mládežníckej výmene môžu zúčastniť osoby:

• Vek: 18 - 25 rokov
  • Miesto narodenia: mesto alebo obec v Prešovskom kraji;
  • a/alebo bydlisko: mesto alebo obec v Prešovskom kraji;
  • a/alebo študent vzdelávacej inštitúcie vrátane univerzít v Prešovskom kraji;
  • Nezamestnaný alebo zamestnaný, vrátane tých, ktorí hľadajú svoje prvé zamestnanie

V záujme zabezpečenia maximálnej promptnosti, objektívnosti a transparentnosti budú všetky údaje týkajúce sa hore uvedeného umiestnenia spracované v digitálnej podobe.

Vyhlásenia a informácie poskytnuté cez webstránku budú v neskoršej fáze výberu preverené na základe poskytnutia dokumentov osvedčených príslušnými orgánmi.

Zodpovednosťou registrovaných užívateľov je, aby v databáze aktualizovali všetky relevantné informácie týkajúce sa ich profilov, aby boli vhodné pre ďalšie hodnotenie a výber. Región nezodpovedná za stratu a/alebo nepresnosť spôsobenú oprávnenými osobami, ktoré poskytli svoje údaje prostredníctvom tejto platformy.

Akékoľvek ďalšie informácie týkajúce sa tohto konania nájdete vo zverejnenej výzve k registrácii.

Na záver by sme vás radi požiadali, aby ste uviedli vo svojom profile v kolónke Region správny názov = Presov. Základná verzia softweru je anglická a preto tento názov má korešpondovať s anglickou verziou názvu regiónu, ktorý je Presov Region (bez diakritiky).

Nakoľko v prípade iného označenia (ako napr. Sabinov, Stará Ľubovňa, Prešovský kraj a pod.) systém neeviduje uchádzačov správne. Týmto predídeme nedorozumeniu, ďakujeme za pochopenie.

Projektový tím "yBBregions"

Na stiahnutie: