Social Innovation Relay (SIR) 2019

Víťazstvo našich študentov v národnom finále sociálnych inovácií

Školstvo

V národnom finále projektu Social Innovation Relay (SIR), ktoré sa konalo 15. mája v Bratislave, zvíťazili študenti Strednej priemyselnej školy v Poprade, členovia študentskej JA Fimy Fatcorn, a to Dominika Liptáková a Patrik Budzák. Na súťaži prezentovali svoj nápad – ochranný čip do detskej autosedačky. Ich úspech je o to väčší, že zapojených bolo viac ako 150 tímov, z ktorých postúpilo do finále iba desať. Vďaka víťazstvu sa dostali na globálnu súťaž, kde ich súpermi budú študenti z 11 krajín sveta.

V súvislosti s dosiahnutým úspechom v súťaži Social Innovation Relay sa chce JA Firma Fatcorn ešte raz poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tomto úspechu. Všetkým vyučujúcim, ktorí nám vychádzali a vychádzajú v ústrety. A zo študentov osobitne Timovi Mudrákovi.

Publikované: 22.05.2019 / Aktualizované: 27.05.2019 HoreTlačiť